×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
9. februāris, 2014
Drukāt

ASV paplašinās viendzimuma pāru tiesības

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Members of the Lesbian, Gay, Bisexual and Transgender (LGBT) community parade through central London during the annual Pride Parade on June 29, 2013. AFP PHOTO/WILL OLIVER

ASV tiks veiktas izmaiņas tieslietu sistēmā, lai garantētu plašākas tiesības geju un lesbiešu laulātajiem pāriem, 8.februārī pavēstīja ASV ģenerālprokurors Ēriks Holders.

Uzrunā homoseksuāļu tiesību aizsardzībai veltītā sarīkojumā Ņujorkā ģenerālprokurors sacīja, ka Tieslietu ministrijai ir noteikta loma centienos “vērsties pret diskrimināciju”.

Cilvēks, kas ir precēts ar sava dzimuma pārstāvi, būs atbrīvots no pienākuma liecināt pret laulāto draugu tiesā, un viendzimuma pāriem būs vienlīdzīgas tiesības attiecībā uz vizītēm federālajos cietumos.

Viendzimuma laulības ir legālas 17 ASV štatos un galvaspilsētā Vašingtonā. Vairākos citos štatos viendzimuma pāriem ir garantēti atsevišķi laulāto pabalsti, bet vēl citos viendzimuma laulības ir aizliegtas.

Jaunie noteikumi tiks piemēroti attiecībā uz federālajiem jautājumiem visos štatos neatkarīgi no tā, vai štats atzīst viendzimuma savienības, ja vien pāris būs noslēdzis likumīgu laulību kādā pavalstī, kur tas ir atļauts.

Sestdien uzrunā Cilvēktiesību kampaņas vakariņās Holders sacīja, ka viņš pirmdien izdos memorandu, “ar kuru pirmo reizi vēsturē oficiāli visi Tieslietu ministrijas līdzstrādnieki tiks instruēti nodrošināt atbilstoši likumam visām likumīgajām viendzimuma laulībām iespējami plašāku pilnīgu un vienlīdzīgu atzīšanu”.

“Instrukcijas attieksies uz visām tiesām, visām procedūrām un katru vietu, kur Tieslietu ministrijas darbinieks atrodas Savienoto Valstu vārdā,” viņš sacīja.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+