×
Mobilā versija
+14.0°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. oktobris, 2015
Drukāt

ASV varētu piekāpties Asada jautājumā (4)

Foto AFP/LETAFoto AFP/LETA

Sīrijas prezidents Bašars al Asads

ASV prezidenta Baraka Obamas administrācija izšķirošajā Sīrijas sarunu raundā ir gatava pieņemt vienošanos, ka Sīrijas prezidents Bašars al Asads varētu saglabāt amatu dažus mēnešus vai pat ilgāku laika posmu jaunas valdības izveidošanas pārejas periodā, vēsta laikraksts “The Wall Street Journal”.

Pārmaiņa ASV nostājā notikusi pēc vairākiem mēnešiem, kas pavadīti, veicot izpēti par apstākļiem ap vissarežģītāko jautājumu Sīrijas konflikta atrisināšanas ceļā.
Kaut arī ASV amatpersonas savulaik apgalvojušas, ka Asadam nav vietas pārejas periodā, tās pamazām kļuvušas pielaidīgākas, galu galā ļaujot noprast, ka Asadam amats nav jāpamet nekavējoties.

Tagad Vašingtona plāno jautājumu par Asadu risināt sarunās, kas piektdien sākas Vīnē.
Baltais nams nav publiski izziņojis grafiku, kādā Asadam amats būtu jāpamet, lai sarunvedējiem Vīnes sarunās atstātu vietu manevram, paskaidroja amatpersonas.
Vēl pirms sarunām administrācijas pārstāvji ar sabiedrotajiem Turciju un Saūda Arābiju apsprieduši rezolūciju, kurā paredzēts, ka Asads varētu palikt amatā pēc pamiera noslēgšanas.
Rezolūcijā, kuras pieņemšanu vēlas panākt ASV, ietverts pamiers, bet “nav pāragri izlemts Asada jautājums”, sacīja augsta ranga administrācijas amatpersona.

Šāda pieeja atspoguļo jauno realitāti, kādu Sīrijā panākusi Krievija un Irāna, kas intensificējušas militārās operācijas, lai palielinātu atbalstu Asadam. Tā arī seko nesenajiem izaicinājumiem, ar kuriem sastapusies ASV vadītā cīņa pret Sīrijas un Irākas džihādistu grupējumu “Islāma valsts”.

Konferencē piektdien piedalās kā Krievija un Irāna, tā arī Asada pretinieki no arābu valstu vidus.

Kopumā sanāksmē piedalīsies vairāk nekā desmit Eiropas un Tuvo Austrumu valstu ārlietu ministri. Irānas iekļaušana sarunās atspoguļo pārmaiņu situācijā, zinot, ka ASV un Saūda Arābija iepriekš Teherānas līdzdalību bloķējušas.

Krievija un Irāna pieprasījušas, lai Asads saglabā amatu. ASV sabiedrotās arābu valstis vēlas skaidru grafiku Asada aiziešanas procesam, atzinušas ASV un arābu valstu amatpersonas.
Sīrijā kopš 2011.gada notiek pilsoņkarš, kurā pret valdību cīnās sašķeltās bruņotās opozīcijas grupējumi un ekstrēmistu organizācijas, tādas kā “Islāma valsts” un “Al Nusra”. Atbilstoši ANO datiem kopš karadarbības sākuma Sīrijā dzīvību zaudējuši vairāk nekā 250 000 cilvēku.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. Par to vai Asadam jāpaliek amatā vai nē ir jāspriež nevis Amerikai vai Krievijai, bet gan Sīrijas tautai, brīvas vēlēšanās. Šīs brīvās velēšanas ir jānodrošina ANO. Kādi vēl te var būt spriedelējumi!!!!!!

  2. cilvēkam nav VĒL līdz šim skaidrs, KURŠ ir PASAULES ŽANDARMS????????

  3. Sacensība mentalitātes izmantošanai savā labā …

  4. Interesanti, kāda daļa ASV vai Asads paliek vai nepaliek par prezidentu? To lai izlemj sīrieši paši. Kā redzams no Austrumu karu vēstures, visi nacionālo vadoņu gāšana vienmēr ir tikai vairojusi nekārtības šajās valstīs. Ir jau patīkami spēlēt pasaules žandarma lomu, taču ar iespējām sāk kļūt knapāk…

Draugiem Facebook Twitter Google+