×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. oktobris, 2014
Drukāt

AT Senāts sāk skatīt “Saskaņas” pieteikumu, ar kuru pārsūdzēti vēlēšanu rezultāti (1)

Foto: LETAFoto: LETA

No "Saskaņas" 12.Saeimā ievēlētais deputāts Andrejs Elksniņš (no kreisās), Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamenta tiesneši Andris Guļāns, Ilze Skultāne, Dace Mita, priekšsēdētāja Veronika Krūmiņa, Rudīte Vīduša, Jautrīte Briede, Vēsma Kakste un Līvija Slica piedalās Augstākās tiesas sēdē, kurā skata partijas "Saskaņa" pieteikumu, ar kuru pārsūdzēti Centrālās vēlēšanu komisijas apstiprinātie 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti.

Augstākās tiesas (AT) Senāts otrdien pēc būtības uzsāka skatīt lietu saistībā ar partijas “Saskaņa” pieteikumu, kurā pārsūdzēti 12.Saeimas vēlēšanu rezultāti, aģentūra BNS noskaidroja tiesā.

Uz tiesas sēdi bija ieradušies partijas “Saskaņa” pārstāvis Andrejs Elksniņš, atbildētājs Latvijas Republikas pusē – Centrālā vēlēšanu komisijas (CVK) pārstāve Kristīne Kurzemniece, tāpat kā trešās personas – tās partijas, politiskās apvienības, kas Latgales vēlēšanu apgabalā ir ieguvušas mandātu: “Vienotības” pārstāvis zvērināts advokāts Lauris Leja, Zaļo un Zemnieku savienības pārstāvis Kārlis Boldiševics, “No Sirds Latvijai” pārstāve Ina Laizāne, kā arī Nacionālā apvienības pārstāvis.

Pēc “Saskaņa” lūguma uz tiesas sēdi tika aicināti arī Drošības policijas pārstāvji, kurus tiesa nolēma aicināt uz tiesas sēdi iestādes statusā, kura var tiesai sniegt savu viedokli un atzinumu šajā lietā.

Aicinātās politiskās partijas “Latvijas Reģionu apvienības” pārstāvji uz tiesas sēdi nebija ieradušies.

Partijas “Saskaņa” pārstāvis Elksniņš savos paskaidrojumos saistībā ar prasības pieteikumu norādīja, ka šajā lietā svarīga ir brīvu un vienlīdzīgu vēlēšanu ievērošana, kā pierādījumus minot, ka konkrētu cilvēku liecības, publikācijas preses izdevumos un raidījumus masu medijos, kā arī to, ka uz šo brīdi ir uzsākti septiņi kriminālprocesi par iespējamo balsu pirkšanu Latgales vēlēšanu apgabalos, lai panāktu “Vienotības” pārstāvja Dzintara Zaķa ievēlēšanu Saeimā.

Elksniņš savos paskaidrojumos norādīja uz vairākiem Latgales vēlēšanu apgabaliem, par kuriem ir aizdomas, ka notikusi balsu izvēles nodošanas ietekmēšanas gadījumi, proti, piemēram, Dekšāres, Krupju, Griškānu, Silmalu, Balvu, Saktagala, Galēnu, Viļānu, Gaigalavas vēlēšanu apgabalos.

CVK norādīja, ka neatzīst “Saskaņas” pieteikumu, norādot uz CVK kompetenci saskaņā ar likumu “Par Centrālo vēlēšanu komisiju” – CVK nodrošina Saeimas vēlēšanu likuma izpildi, kā arī šo likumu vienveidīgu un pareizu piemērošanu un kontrolē šo likumu precīzu izpildi. Tāpat CVK likumu un savas kompetences ietvaros pieņem lēmumus par Saeimas vēlēšanu rezultātiem. Kurzemniece atsaucās arī uz “Saeimas vēlēšanu likumu”, norādot uz to neviens no saraksta iesniedzējiem neizmantoja likumā paredzētās tiesības un neapstrīdēja CVK Latgales iecirkņu balsu skaitīšanas rezultātus.

Šajā gadījumā svarīgi konstatēt konkrēti kādos iecirkņos un kādas nav līdz skaitāmas, norādīja Kurzemniece.

Pēc tiesas pārtraukuma plkst. 12.15 tiesā norisinās trešo personu paskaidrojumu uzklausīšana, plkst.14 plānots videokonferences režīmā sākt uzklausīt lieciniekus.

Jau ziņots, ka partijas ” Saskaņa” pārstāvji pagājušās nedēļas beigās iesnieguši sūdzību AT, apstrīdot vēlēšanu rezultātus Latgales reģionā.

Partijas pārstāvju sarunās ar potenciālajiem lieciniekiem par balsu pirkšanu atklājies, ka viņi ir tikuši iebiedēti un mudināti nerunāt par balsu pirkšanu, tomēr 25 cilvēki būšot gatavi braukt uz AT un sniegt liecības.

“Saskaņas” pārstāvis Elksniņš uzskata, ka ir savākta pietiekoša pierādījumu bāze, lai vērstos tiesībsargājošās institūcijās. “Mums ir 25 cilvēki, kas gatavi braukt uz AT un liecināt par balsu pirkšanu Latgalē,” viņš uzsvēra. Partijas speciālisti savākuši pierādījumu bāzi par iespējamo balsu pirkšanu par labu “Vienotībai” vismaz 20 iecirkņos un par aptuveni 2000 balsīm. Līdz ar to par strīdīgiem varētu kļūt viens vai divi deputāta mandāti, lēsa Elksniņš.

Jau vēstīts, ka DP saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās sākusi septiņus kriminālprocesus, viena persona tika aizturēta, taču ir atbrīvota un tai piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis un noteikts procesuālais statuss – aizdomās turētais. Kopumā saistībā ar iespējamu balsu pirkšanu DP aizturējusi divas personas.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. vot,ko es panaacu,tagad muuseejie buus prieksgalaa,a juus vienoti pakalgalaa,tas nekas,ka mesws pirkaam,citi nedriikst pirkt :D:D:D

Draugiem Facebook Twitter Google+