×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.3°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
13. marts, 2012
Drukāt

Atbalsta otras aizdevuma programmas piešķiršanu Grieķijai

eirozona

Eirozonas finanšu ministru padome jeb tā dēvētā Eirogrupa sniedza galīgo apstiprinājumu otras glābšanas programmas piešķiršanai Grieķijai, paverot iespēju Atēnām pirmo maksājumu saņemt jau šomēnes.

“Jaunā Grieķijas programma nav tikai pašā sākumā, to šonakt politiski apstiprinājusi Eirogrupa,” norādīja tās prezidents Žans Klods Junkers. Grieķija pagājušās nedēļas nogalē spēja panākt vienošanos ar privātajiem investoriem par valsts parādsaistību norakstīšanu, ko starptautiskie aizdevēji noteica kā priekšnosacījumu, lai Grieķija spētu saņemt jauno finanšu atbalsta programmu 130 miljardu eiro apmērā.

Junkers atzina, ka pēc obligāciju apmaiņas darījuma ar privātajiem kreditoriem Grieķijas parādsaistību apjoms līdz 2020. gadam samazināsies līdz 117 procentiem no iekšzemes kopprodukta, salīdzinot ar pašreizējiem 160 procentiem. Šīs programmas pirmā maksājuma piešķiršana būs atkarīga no Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) lēmuma. Piektdien SVF izpilddirektore Kristīne Lagarda pavēstīja, ka viņa ieteikusi fonda valdei Grieķijai piešķirt 28 miljardu eiro aizdevuma programmu uz četriem gadiem. SVF valde šo ierosinājumu izskatīs ceturtdien.

Tikmēr Eiropas Finanšu stabilitātes fonda vadītājs Klauss Reglings pavēstīja, ka pēc ES dalībvalstu parlamentu apstiprinājuma tas Grieķijai nākamo trīs gadu laikā piešķirs aptuveni 100 miljardus eiro. 5,9 miljardus eiro no EFSF Grieķijai paredzēts saņemt jau martā, 3,3 miljardus eiro aprīlī un 5,3 miljardus eiro maijā.

Tāpat pirmdien noraidīja aicinājumus Grieķijai pamest eirozonu un sacīja, ka reformu īstenošanas temps noteiks, vai valstij būs nepieciešama trešā glābšanas programma. “Tas atkarīgs no tā, kā tiks īstenota tā dēvētā otrā programma,” intervijā Grieķijas televīzijas kanālam “Skai” norādīja Junkers. “Ja Grieķija īstenos efektīvus pasākumus, ja Grieķija samazinās fiskālo deficītu, īsāk sakot, ja programma tiks īstenota, tad es nesaskatu nepieciešamību trešajai tāda paša apjoma glābšanas programmai,” uzsvēra Junkers. Tāpat viņš atzina, ka nekad nav šaubījies par Grieķijas atrašanos eirozonā, un ierosinājumus valstij pamest Eiropas vienotās valūtas savienību nodēvēja kā aplamus.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+