×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
13. janvāris, 2014
Drukāt

Atcerēsimies savējos

Foto - LETAFoto - LETA

Acīgākie Bauskas iedzīvotāji būs pamanījuši, ka pie vairākām mājām pilsētā tika uzstādītas piemiņas plāksnes ar uzrakstu: “1941. gada jūnijs – jūlijs: tiem, kas aizgāja un neatgriezās”, kas iztulkots arī angļu valodā.

Biedrības “Šamir” un Rīgas geto muzeja darbības mērķis ir ebreju etniskās identitātes saglabāšana un attīstība Latvijā, kultūras un vēstures mantojuma saglabāšana, izpēte, popularizēšana, prezentēšana plašai auditorijai, integrācijas un iecietības veicināšana un jebkādas diskriminācijas novēršana, etniskās saskaņas un starpkultūru dialoga veicināšana. Visas mūsu aktivitātes ir vērstas uz tolerantas un demokrātiskas valsts vides attīstību Eiropas mērogā. Šis piemiņas plākšņu projekts ir tikai viens no daudziem.

Šī projekta ietvaros 2013. gadā tika godināti staļinisma un nacisma upuri. Tika sastādīti 1941. gada jūnijā un jūlijā deportēto un holokaustā cietušo cilvēku vārdu saraksti, kā arī to māju saraksti, no kurienes šie cilvēki tika izvesti. Tālāk sekoja piemiņas plākšņu uzstādīšana. Pie to māju ārsienām, kuras ir saglabājušās vai kuru vietā ir uzceltas jaunas ēkas, tika piestiprinātas identiskas piemiņas plāksnes ar uzrakstu latviešu un angļu valodā: “1941. gada jūnijs – jūlijs: tiem, kas aizgāja un neatgriezās. June – July, 1941: to those who never came back”. Visa projekta ietvaros apkopotā informācija ievietota Rīgas geto un Latvijas Holokausta muzeja mājas lapā (sk. sīkāk www.rgm.lv).

Izsakām patiesu pateicību Bauskas pilsētas domei un tās priekšsēdētājam Raitim Ābelniekam par sniegto palīdzību šo piemiņas plākšņu piestiprināšanā. Projekts realizēts ar EACEA (Education, audiovisual and culture executive agency) atbalstu.

Kopīgiem spēkiem neļausim vēstures faktiem nokļūt aizmirstībā. Mūžam gaišai Bauskas pilsētas iedzīvotāju piemiņai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+