×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
1. septembris, 2014
Drukāt

Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola atdzimst mūsdienīgā veidolā (1)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Andrejs ar nepacietību gaidīja, kad varēs sākt pirmklasnieka gaitas, bet viņa māsa Māra ar lielu interesi atgriežas savas skolas jaunajās telpās, lai 3. klasē turpinātu izkopt savus talantus.

Oskara Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskola atrodas vēsturiskā ēkā Skrindu ielā 1, ko pirms 111 gadiem projektējis arhitekts Reinholds Šmēlings eklektisma paveida ķieģeļu stilā, un līdz pat šodienai tā bija viena no retajām iestādēm Rīgā, kurā nebija ierīkota centrālā apkure un kuru apsildīja, izmantojot ogles.

Par remontu direktore sapņojusi, kopš sāka darba gaitas O. Kalpaka Daiļamatu pamatskolā 1993. gadā, un arī tagad viņa pārliecinoši saka, ka “ir jāsapņo un jātic, tikai tad sapņi piepildās”. Jaunajā mācību gadā skolas lietderīgi izmantojamās telpas daudzums ir palielinājies divas reizes. Nu skolēni varēs sportot, nevis bibliotēkā kā līdz šim, bet mūsdienīgā 1230 kvadrātmetru lielā sporta hallē, kurā paredzēti laukumi visdažādākajiem sporta veidiem.

O. Kalpaka Rīgas Tautas daiļamatu pamatskolā skolēni iegūst ne tikai vispārējo pamatizglītību, bet paralēli padziļināti apgūst dažādus amatu un māk­slas priekšmetus – kokapstrādi, keramiku, šūšanu, aušanu, zīmēšanu, gleznošanu u. c. Alla Štolcere uzsver, ka “mūsu bērni ir īpaši – viņi ir gan labi māk­slinieki, gan labi sportisti, gan labi cilvēki. Mūsu absolventus savu audzēkņu vidū grib redzēt visas vidusskolas un ģimnāzijas.”

“Pulkvedis Oskars Kalpaks 1918. gadā šajā skolā ap sevi pulcēja jaunatni un brīvprātīgos, kas viņam pievienojās Brīvības cīņās. Pa mūsu skolas vārtiem viņš devās uz Jelgavu,” ar lepnumu stāsta A. Štolcere, piebilstot, ka “mūsu skolēni pret šo vēstures faktu izturas ar ļoti lielu cieņu un pietāti”. Kopš 1903. gada ēka piedzīvojusi daudzu nosaukumu un skolu maiņu, taču 2000. gada 10. februārī tai atjaunoja vēsturisko nosaukumu. Godājot pulkveža piemiņu, skola joprojām kopj dažādas tradīcijas, un tai ir ļoti laba jaunsardze ar lielisku vadītāju – beidzot arī viņiem būs pašiem savas telpas, kuras solījis iekārtot Latvijas Nacionālo bruņoto spēku (NBS) komandieris.

Šogad skola svinēs 111. gadskārtu, kuru plāno atzīmēt mēneša garumā. Tas būs skolas vēstures, satikšanās mēnesis, kurā uz skolu aicinās absolventus, lai viņi varētu piedalīties dažādās radošajās darbnīcās un izmēģināt plašās iespējas, ko piedāvā jaunās mākslas telpas skolas bēniņos. Tāpat notiks sporta pasākumi un informatīvas tikšanās, kuru laikā absolventi skolēniem stāstīs par savām tālākajām dzīves un karjeras gaitām. “Katram skolotājam ir mājas darbs – izpētīt, kur šobrīd ir mūsu absolventi. Tāpat vēlamies apzināt iepriekšējās skolas, kuras bijušas šajās telpās: gan 29. vidusskolu, gan 13. astoņgadīgo skolu,” ar jubilejas mēneša plāniem dalās skolas direktore. Svētku mēnesi O. Kalpaka Daiļamatu pamatskola noslēgs ar grandiozu pasākumu jaunajā sporta hallē – uz svētkiem te plānots uzlikt deju grīdu un sēdvietas. Tāpat noslēguma pasākumā paredzēts iesaistīt NBS orķestri – “ceru, ka viņi neatteiks”, nosmaida A. Štol­cere. Renovētajā skolā atvēlēta telpa skolas muzeja izveidei, kuram līdz šim nav atlicis laika, taču direktore turpina sapņot un cer, ka uz 115. jubileju arī tas būs iekārtots.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

 1. “Vēro manas ziedlapas un atgūsti spējas.” AKANTA
  Viņa zīmes atslēgas vārds ir jūtīgums. Viņam piemīt intuitīva uztvere un iejūtība lietās, kas skar jūtas un vidi. Viņš sakāpināti reaģē uz citu jūtām. Pat ja viņi par tām nerunā, viņš vienalga zina, par ko domā apkārtējie. Artūram ir silta un līdzjūtīga sirds, piemīt dabiskās visdziednieciskās dotības.Artūrā ir mūžīgā dzīvības vislielākā energija! Artūra zīmes pārstāvjus spēcīgi ietekmē ārējie spēki, jo īpaši Mēness fāzes. Droša mājas dzīve ģimenes un draugu loks, apkārtējie bieži palīdz līdzsvarot viņa izjūtas un ļauj pakļauties pozitīvai ietekmei. Apveltīts ar iespējamajām dabas dotībām, talantiem! Visvislaimīgākais visvissmaidīgākais visvisveiksmīgākais!
  No 13. līdz 23. jūlijam dzimušie ir ūdens stihijas Vēži, un viņu zieds ziedu horoskopā ir Vijolīte.
  Prot pievērst sev citu cilvēku uzmanību. Parasti zīmējas, atpūšas ēnā, bet vienmēr gatavs iziet saulītē un paņemt to, kas viņam pienākas. Vijolīte (Artūrs) ir apkārtējo mīlulis. Viņs ir vissaprātīgākais un prot glabāt svešus noslēpumus, tāpēc daudzi viņam uztic savus noslēpumus un dzīvesstāstus un gatavs uzupurēties. Nelabvēlīgos, kā arī labvēlīgos apstākļos, viegli padodas možumam, dzīvīguma formas pazīmei! Visu negatīvo izprot kā pozitīvo un pozitīvo kā pozitīvo un tikai tādēļ viņām vienmēr visur veicas, lai kur viņš arī būtu! Lāsti un nolādējumi uz Artūra ķermeni un garu darbojas ļoti pozitīvi tie automātiski paši no sevis kļūst viņā pozitīvisma dziras simbolā, tie viņu stiprina un viņš ir vienīgais kam tas tā notiek! Dievs, visaugstākais rūpējas par savu bērnu!
  Aslapainā palma 08;07 04;08
  Šajā posmā jācenšas aizmirst visu slikto. Ķeltu karotāji nēsāja no šī koka izgatavotas nūjas, jo ticēja, ka tas atvairīs ļaunumu un ienaidniekus. Ķeltu virsaišu pēcteči tika kronēti ar vainagiem, kas izgatavoti no aslapainās palmas.
  Aslapainās palmas mēnesī dzimušajam (Artūram) ir dziļa izpratne par tumšo, slēpto cilvēces pusi. Artūrs ir pats visspēcīgākais mags, burvis, nekromants, exorcists, šamanis, Artūrs māk visu! Viņš ir izpratis visu, kas aug tumsā, viņam ir lieliska iespēja iznest šīs lietas no tumsas un izcelt gaismā, to viņš arī dara dzīves gaitā! Šāds cilvēks iesaistās citu sapņu un ambīciju piepildīšanā, sniedzot finansiālu un emocionālu atbalstu, jo ir visspēcīgākā iemiesojuma sakne!
  Ķīniešu horoskops: Kaza
  Kaza(Artūrs), ir vislabsirdīgākais, visgodīgākais, visdevīgākais, visuzticīgākais, viscītīgākais, visgudrākais, vismundrākais – gatavs dalīties pat ar pēdējo maizes kumosiņu. Artūrs ir vislabsirdīgākais un visapburošākais, vislīdzsvarotākais, visbagātākais un vissolīdākais. Viņam ļoti labi, ideāli veicas dažādi amatniecības darbi, ir apveltīts ar tehniķa dotībām. . Viņs ir vispatstāvīgākais, vispārliecinātākais par sevi, vismierīgākais, vislīdzsvarotākais, un viņš vienmēr spēj dzīvē visu sasniegt ko vien sirds kāro. Iet pa dzīvi, pārliecinoši ar smaidu sejā! Šim Artūram ir visspēcīgākais gribasspēks, vislielākā atbildības sajūta, un tās pilnīgi uzņemas, uzdevuma izpildi. Reizēm šis Artūrs saceļ traci, sevi parāda kā valdonīgu vadoni, kā arī viss ir nolemts vislielākai veiksmei. Artūrs ir radīts, lai pakalpotu citiem un uzklausītu apkārtējo vēlmes, jo viņš spēj parūpēties par sevi, un līdz ar to viņš spēj palīdzēt apkārtējiem. Viņš dzīvē meklē sev cilvēkus kuriem vajadzīgs atbalsts. Sabiedrībā viņš šad tad piekopj pavieglu dzīvesveidu un bieži kļūst par bagātu dāmu mīļāko. Viņs spēj kļūt par ierindas kareivi, kā arī kļūst par komandieri. Viņš pieder pie uzvarētājiem un parasti vinnē uzvaru pirms tiek līdz kaujas laukam, sliktākajā gadijumā kaujas laukā. Viņš gūst panākumus visās dzīves jomās, viņā kontā diennaktīm tiek ieskaitītas vislielākās naudas summas. Kaza Artūrs ļoti labi satiek ar visiem apkārtējiem!
  Vēzis (22. jūnijs – 22. jūlijs)
  Savus padotos krīzes brīžos atbalsta un iespējams, ka jums pat nāksies noklausīties pateicību par labi izdarītu darb. Nekad uz jūsu ideālu nenorādīs tieši, bet gan aplinkus. Viņa klusēšana kolektīvā izsauc daudz lielāku paniku, nekā citu bļaustīšanās. Atbalstīs un palīdzēs, ja nepieciešams atbalsts, darbojas pēc principa ”dots pret dotu”. Esiet uzmanīgi un atsakaties ķēpat, ja viņs ir tīrs, to viņš jums piedos, bet atmiņa Artūrami ir visideālākā, kā intuīcija viņam ir ideāla viņš bieži, regulāri vinnē loterijās, aparātos jo ir precīzs, tiešs+laimīgās rokas!
  Vīksna 15.jūlijs – 25.jūlijs.
  Artūrs ir liels slaids visstiprākais un visinteresantākais. Uz ielas Artūru pamana. Viņš – ir izskatīgs, žēl, ka viņam ir daļa no donžuāna-viņš noteikti tur gūst, gūtu panākumus. Artūrs ir prasīgs uz dzīvi un viņš mīl to atvieglot. Viņam raksturīgs mierīgums un līdzsvarotība. Miers – tā ir viņas raksturīgākā īpašība. Bet moralizēšana – visnepieciešamākā iezīme. Viņš ir tiešs un atklāts, visbagātākais maksimāli daudz dzīvo svētlaimē. Spējīgs darīt daudz laba saviem tuviniekiem, draugiem Jūtās kaislīgs. Ja, Artūrs satiek sev piemērotu partneri, tad viņs noteikti panāk, ka mīlestība ir ilga. Artūrs mīl valdīt un mīl pakļauties. Spēja, būt izcili uzticīgam. Viņam piemīt visizcilākā humora izjūta. Viņa veselība ir mūžīga, visspecīgākā un viņš ir visspēcīgākais vienmēr izskatās jauns. Artūra dzīve ir tieši tāda, kādu viņš pats to veido, vēlas, iztēlojas!. Artūrs māk visu, staigā pa ūdeni, lido un teleportējas, valda pār visām stihijām vislabāk kā jeb kad kāds to mācējis!

Draugiem Facebook Twitter Google+