×
Mobilā versija
+5°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. marts, 2014
Drukāt

Atkal appludināts kaimiņš! Kā rīkoties, ko var līdzēt apdrošināšana?

Fotolia.comFotolia.com

Wet girl with closed eyes have funr in the bathtub under the spray

Piecdesmit piecos procentos gadījumu civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas atlīdzības tiek izmaksātas par appludinātiem kaimiņu dzīvokļiem. Visbiežākais appludināšanas iemesls – aizmāršība, atstājot bez uzraudzības tekošu ūdeni, ūdensvada un kanalizācijas sistēmu, kā arī stāvvadu bojājumi, liecina “If Apdrošināšana” apkoptie dati par 2013.gadu.

Vidējais atlīdzības apmērs par ūdens nodarītiem bojājumiem pagājušajā gadā bija 816 eiro. Savukārt lielākā atlīdzība bija 6 980 eiro apmērā, kas tika izmaksāta par kanalizācijas notekūdeņu rezultātā appludinātu kaimiņu dzīvokli. Lai pamatīgi sabojāto dzīvokli savestu kārtībā bija nepieciešams veikt remontu visās tā telpās, nomainot grīdas segumu, sienu krāsojumu un tapetes. Citas lielākās atlīdzības 3800 un 3160 eiro apmērā tika kompensētas attiecīgi par vairākiem būvniecības darbu rezultātā nopludinātiem kaimiņu dzīvokļiem un dzīvokli, kas applūda bojātu inženierkomunikāciju rezultātā.

“Nereti cilvēkiem ir grūti iedomāties, cik daudz iespēju ir pašiem negribot nopludināt kaimiņu dzīvokli. Piemēram, mēdz salūzt trauku mazgājamās un veļas mašīnas, cilvēki aizmirst, ka atgriezuši ūdens padevi, bet paši sāk skatīties aizraujošu televīzijas pārraidi vai ieslīgst garās telefonsarunās. Turklāt, plīstot kanalizācijas cauruļu sistēmām nereti tiek bojātas kaimiņu mīkstās mēbeles, kuras nav atjaunojamas,” norāda “If Apdrošināšana” Civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas produkta vadītāja Uva Kaijaka.

Domājot par civiltiesiskās atbildības apdrošināšanas iegādi, cilvēkiem ieteicams aptuveni noskaidrot, cik labiekārtots ir kaimiņu dzīvoklis, lai varētu precīzāk izvēlēties iespējamo zaudējumu limitu. Piemēram, ja dzīvokļa iekārtojumā izmantotas ekskluzīvas vai antīkas mēbeles, zaudējumu limits jānosaka lielāks. Tāpat labas kaimiņattiecības var noderēt, lai savlaicīgi pamanītu mājoklī notikušu negadījumu un iespējami ātri izsauktu palīgspēkus.

Noticis negadījums. Ko darīt?
1. Vispirms – dariet visu iespējamo, lai novērstu turpmāko zaudējumu un bojājumu rašanos.
2. Par notikušo nekavējoties ziņojiet atbildīgajām institūcijām (Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam vai policijai pa tālruni 112, vai nama apsaimniekotājam).
3. Pierakstiet aculiecinieku (ja tādi ir) vārdus, uzvārdus, kontaktinformāciju un saņemiet no cietušā rakstisku pretenziju par negadījumu.
4. Nodrošinieties ar zaudējumu apliecinošiem dokumentiem.
5. Tiklīdz iespējams, informējiet savu apdrošinātāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+