×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
24. aprīlis, 2012
Drukāt

Atkāpšanās ceļa nebūs nevienam


florbols_jk_142

Latvijas florbola vīriešu čempionāta fināla sērijā pēc sešām spēlēm atkal iestājies līdzsvars (3:3), ko neatgriezeniski izjauks izšķirošā spēle rītvakar Valmierā.


Sērijas pirmajā spēlē “Lielvārde” savā laukumā pārspēja “Ķekavu” ar 12:5, bet turpmākās divcīņas notika Valmierā. Tajās vispirms divreiz pēc kārtas uzvarēja ķekavieši, lai gan tikai papildlaikā (4:3 un 5:4), pēc tam svārsts aizgāja Lielvārdes komandas pusē (6:3 un 6:4) un trešo reizi nulles stāvoklī atgriezās pēc sestās spēles – 10:3 par labu “Ķekavai” (3:0, 4:1, 3:2). Uzvarētājiem pa diviem vārtiem guva Gunārs Klēģers, Jānis Peičs un Toms Mežotnis, taču par komandas pirmo zvaigzni atzina vārtsargu Ivaru Dišereitu, kurš atvairīja pretinieku 40 metienus. Vidzemes olimpiskā centra skatītāju tribīnēs karstasinīgu līdzjutēju netrūka abām komandām. Taču lielvārdieši var justies pievilti, jo čempionāta izslēgšanas spēļu noteikumiem būtu jāparedz viņiem sava laukuma priekšrocības sērijas pēdējā divcīņā. Bet nu tās būs tikai teorētiskas. Ja rītvakar mačs notiktu Lielvārdē, tad tribīnēs mājiniekus droši vien uzmundrinātu ne vien vietējie florbola fani, bet arī citi sava novada patrioti. Taču vakarā pa vidu divām darba dienām aizbraukt uz Valmieru diemžēl spēs ne visi, lai kā gribētos. Spēle sāksies pulksten 20.

Rītvakar tiks pavilkta svītra arī virslīgas rezultatīvāko spēlētāju rangam. Tā augšgalā ar 102 punktiem (47+55) ir “Lielvārdes” spēlējošais treneris Jānis Jansons un droši vien arī tur paliks, jo “Ķekavas” uzbrucējam Ērikam Akulovam otrajā vietā ir par 11 punktiem mazāk (49+42). Taču lielvārdietis Toms Akmeņlauks (54+32) ar lielu centību var pakāpties uz trešo vietu, apsteidzot Pēteri Freimani (54+36) no komandas “Latgranula/Līgatne”, kura jau izstājusies no spēles.

Ķekavas florbolisti par Latvijas čempioniem kļuvuši četras reizes. Pēdējā no tām gan bija pasen – 2004. gadā. Sekoja divreiz pēc kārtas iegūtās bronzas medaļas un pieci neauglīgi pavasari. Pērn gan “Ķekava” atkal nonāca līdz cīņai par bronzu, taču vienīgajā spēlē zaudēja ar 6:14. Kam? Lielvārdes komandai, kura goda pjedestālā uzkāpa pirmo reizi, bet nu uz galvošanu tiks vēl augstāk.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+