×
Mobilā versija
+11.0°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
10. maijs, 2015
Drukāt

Atkritumu konteineri zem logiem (1)

Foto-LETAFoto-LETA

Agrāk atkritumu konteineri stāvēja pagalma vidū, tiem speciāli izbūvētā vietā. Kopš “Rīgas namu pārvaldnieks” apkārtējo māju iedzīvotājiem izsniedz maksas atļaujas automašīnu novietošanai pagalmā, tas ir pilns ar mašīnām, atkritumu izvedēji nevar iebraukt. Tagad namu pārvaldes darbinieki atkritumu konteinerus izvilka no tiem paredzētās novietnes pagalmā un nolika Vesetas ielas malā netālu no mūsu logiem. Kur drīkst un kur nedrīkst novietot atkritumu konteinerus, kādi noteikumi to nosaka? ILZE RĪGĀ

Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta galvenā speciāliste Nadežda Vanaga skaidro, ka agrāk Rīgas domes saistošajos noteikumos Nr. 34 “Rīgas teritorijas izmantošanas un apbūves noteikumi” bija teikts, ka atkritumu tvertnes izvieto ne tuvāk par 10 m līdz daudzdzīvokļu mājas fasādei ar logiem un ne tālāk par 100 m līdz vistālākajai ieejai mājā. Tagad šie noteikumi ir atcelti, jo, piemēram, Vecrīgā šīs normas daudzviet nebija iespējams izpildīt.

Ministru kabineta noteikumu Nr. 906 “Dzīvojamās mājas sanitārās apkopes noteikumi” 9. punktā rakstīts, ka atkritumu konteinerus nedrīkst novietot zem ventilācijas sistēmas āra gaisa ņemšanas vietām. Tos ieteicams (!) novietot ne tuvāk kā 10 m no dzīvojamās mājas logiem.

Tagad Rīgā spēkā ir 2013. gada 13. decembra noteikumi Nr. 90 “Sadzīves atkritumu apsaimniekošanas saistošie noteikumi”. Tur šādi attālumi vairs nav norādīti, taču rakstīts, ka atkritumu tvertņu novietošanas vietas izbūvējamas uz noblietētas zemes, asfaltēta vai bruģēta laukuma, katrai tvertnei paredzot vismaz 2 m2. Ja nav iespējams nodrošināt specializētā transporta piekļūšanu atkritumu tvertnēm, atkritumu savākšanas dienās tvertnes jāpārvieto atkritumu mašīnai pieejamā vietā, kur netiek traucēta gājēju un transportlīdzekļu satiksme, un pēc atkritumu izvešanas jānoliek atpakaļ pastāvīgās atrašanās vietā. Atkritumu tvertņu novietošana publiskajā telpā vai redzamā vietā kultūras pieminekļu teritorijās un to aizsardzības zonās jāsaskaņo ar Rīgas pilsētas būvvaldi un ar Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekciju. Vietas ielu sarkano līniju robežās un pazemē ierīkojamas, saskaņojot ar Rīgas pilsētas būvvaldi.

Šī teritorija atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonā, tāpēc atkritumu konteineru nolikšana ietves malā nav labs risinājums.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Mušas un smird! Atbildēt

    Es vasarā nevaru atvērt logu. No atkritumu tvertnēm lido lielās mušas – tieši mūsu logos. Un smirrrrrd….
    10m-? neicami!!!! KAM sūdzēties? Kas šo lietu labos?

Draugiem Facebook Twitter Google+