×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
23. septembris, 2013
Drukāt

Atļauj “Neste” pārņemt piecas “Dinaz” DUS (papildināts)

LETALETA

Konkurences padome (KP) atļāvusi degvielas tirgotājai SIA “Neste Latvija” pirkt SIA “Eskāda” un SIA “Space” piederošas degvielas uzpildes stacijas (DUS), kuras patlaban ar “Dinaz” zīmolu apsaimnieko SIA “Aparts”.

 

“Neste Latvija” iegādāsies trīs DUS Rīgā – Vienības gatvē 77, Uzvaras bulvārī 16 un Skanstes ielā 7, kā arī pa vienai Olainē, Zemgales ielā 1a, un Vecumniekos, Rīgas ielā 1.

Latvijas Degvielas tirgotāju asociācijas valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Stirāns biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja, ka degvielas tirgū ir asa konkurence un maza rentabilitāte, līdz ar to notiek konsolidācijas process. Viņš uzsver, ka daļu savu DUS ir pārdevuši tādi tīkli kā “Viada” un “Kurši”, un tagad to dara arī “Dinaz”.

Esot skaidrs, ka patlaban izdzīvot tirgū var, tikai palielinot DUS skaitu, kā to šajā gadījumā ir izdarījusi “Neste”, bet pretējais process – staciju skaita samazināšana -, pēc Stirāna teiktā, norāda, ka attiecīgais degvielas tirgotājs, visticamāk, ir pieņēmis lēmumu tirgu pamest.

KP konstatējusi, ka apvienošanās rezultātā būtiski nesamazināsies konkurence un tirgus dalībnieku skaits, “Neste” tirgus daļa benzīna un dīzeļdegvielas mazumtirdzniecībā pieaugs nelielā apmērā un patērētāju izvēles iespējas nesamazināsies.

KP atzīst, ka Rīgā un teritorijā 20 kilometrus ap tās robežu ir samazinājies degvielas tirgus dalībnieku skaits. Izvērtējot degvielas realizācijas rādītājus pēdējo 2,5 gadu laikā, KP konstatējusi, ka nedaudz ir samazinājusies “Statoil” un “Lukoil” tirgus daļa, bet “Nestei” tā ir pieaugusi. Tomēr nelielās tirgus daļas izmaiņas nav radījušas būtiskas izmaiņas tā struktūrā – lielākais degvielas mazumtirgotājs joprojām ir “Statoil” ar tirgus daļu virs 40%, savukārt “Nestes” tirgus daļa ir zem 30%.

Kā ziņots, “Neste”, lai varētu paplašināties, izvēlējās iegādāties “Eskāda” un “Space” DUS. Benzīntanku pārklājums Latvijā ir ļoti optimāls, tādēļ atrast jaunas vietas staciju būvniecībai ir grūti un viens no paplašināšanās veidiem ir to darīt uz esošo DUS bāzes, biznesa portālam “Nozare.lv” norāda uzņēmumā. “Ja tiek izteikts piedāvājums, to rūpīgi izvērtējam. Šis piedāvājums bija atbilstošs uzņēmuma interesēm,” uzsver kompānijā.

Darījuma cena netiek atklāta.

Patlaban “Neste” tīklā visā Latvijā ir 57 DUS. SIA “Neste Latvija” pērn nopelnīja 3,9 miljonus latu, bet apgrozījums bija 209,65 miljoni latu. “Neste Latvija” ir “Neste Oil” korporācijas meitasuzņēmums.

“Dinaz” tīklā līdz šim darbojās 43 DUS visā Latvijā, tostarp 10 Rīgā, liecina uzņēmuma mājas lapā pieejamā informācija. Ar “Dinaz” zīmolu strādājošās SIA “Aparts” pērn apgrozīja 15,68 miljonus latu un nopelnīja 13 185 latus. Uzņēmums pieder Lielbritānijā reģistrētajai kompānijai “Blanco Line LLP”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+