Mobilā versija
+1.9°C
Beāte, Beatrise
Otrdiena, 25. oktobris, 2016
22. augusts, 2014
Drukāt

Atrakcijas nav drošas

Foto - LETAFoto - LETA

Veicot pārbaudes piepūšamo atrakciju sniegšanas vietās, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) konstatējis būtiskas neatbilstības drošuma prasībām, kas var radīt savainošanās riskus piepūšamo atrakciju lietotājiem, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane. Visās astoņās pārbaudēs, apsekojot deviņas piepūšamās atrakcijas, konstatētas nepilnības.

Pārbaužu laikā konstatēts, ka pakalpojumi tiek sniegti ar nezināmas izcelsmes iekārtām – astoņām iekārtām nebija norādīts ražotājs, identifikācija un ražošanas gads. Tāpat gandrīz nevienai iekārtai nebija norāžu par lietotāju vecumu un skaitu, kas jāievēro, lai novērstu savainošanās un sadursmes riskus.

Tikmēr sešas piepūšamās atrakcijas nebija nostiprinātas, pastāvot riskam tām apgāzties vai tikt aizpūstām lielākā vējā, visās pakalpojuma sniegšanas vietās patērētāji netiek pienācīgi informēti par pareizu iekārtu lietošanu – trūkst brīdinājumu, piemēram, nemest kūleņus, nekarāties saturošajās sienās.

Tāpat trūkst informācijas par iekārtas uzstādīšanu, pārbaudi un apkopi, pareizas ekspluatācijas nosacījumiem, rīcību avārijas vai nelaimes gadījumos. Trīs piepūšamās atrakcijas netiek izmantotas atbilstoši to konstrukcijai, proti, tajās tiek ielaisti bērni, kuru augums pārsniedz konkrētās konstrukcijas pieļaujamo lietotāju augumu.

Divas piepūšamās atrakcijas bija novietotas tuvu dažādiem šķēršļiem, piemēram, kokiem, žogiem, betona konstrukcijām, tādējādi apdraudot lietotājus.

Kopumā secināts, ka pakalpojumu sniedzēji neapzinās savu atbildību sniegt patērētājiem drošu pakalpojumu, piemēram, pastāvīgi uzraudzīt iekārtu vai kā citādi nodrošināt lietotāju drošību tajā, kā arī lietošanas noteikumos ietver maldinošu norādi, ka par bērna drošību atbild vecāki.

Pievienot komentāru

Bērza finierkluču audzes atmaksāsiesVai tiesa, ka no bērza 35 gados iespējams iegūt finierklučus? JĀNIS STRENČU NOVADĀ
Kam tas ir izdevīgi? Lasi visu rakstu: Izīrētāji būs spiesti maksāt nodokļus (8)Ekonomikas ministrija grib panākt līgumu reģistrāciju zemesgrāmatā, namīpašnieki – Valsts ieņēmumu dienestā.
Pasaulē
Aptauja: Latvijā vairāk nekā 60% strādājošo nav apmierināti ar atalgojumuSaskaņā ar vadošā interneta personāla atlases uzņēmuma CV-Online veikto aptauju Baltijas valstīs par atalgojuma atbilstību ieguldītajam darbam, Latvijā ir salīdzinoši visaugstākais darbinieku skaits, kas uzskata, ka saņem adekvātu atalgojumu pret ieguldīto darbu – 39% Latvijā, vairāk nekā 34% Igaunijā un mazliet virs 19% Lietuvā.
Draugiem Facebook Twitter Google+