Mobilā versija
Brīdinājums +2.6°C
Līvija, Līva, Andra
Pirmdiena, 27. februāris, 2017
22. augusts, 2014
Drukāt

Atrakcijas nav drošas

Foto - LETAFoto - LETA

Veicot pārbaudes piepūšamo atrakciju sniegšanas vietās, Patērētāju tiesību aizsardzības centrs (PTAC) konstatējis būtiskas neatbilstības drošuma prasībām, kas var radīt savainošanās riskus piepūšamo atrakciju lietotājiem, informē PTAC pārstāve Sanita Gertmane. Visās astoņās pārbaudēs, apsekojot deviņas piepūšamās atrakcijas, konstatētas nepilnības.

Pārbaužu laikā konstatēts, ka pakalpojumi tiek sniegti ar nezināmas izcelsmes iekārtām – astoņām iekārtām nebija norādīts ražotājs, identifikācija un ražošanas gads. Tāpat gandrīz nevienai iekārtai nebija norāžu par lietotāju vecumu un skaitu, kas jāievēro, lai novērstu savainošanās un sadursmes riskus.

Tikmēr sešas piepūšamās atrakcijas nebija nostiprinātas, pastāvot riskam tām apgāzties vai tikt aizpūstām lielākā vējā, visās pakalpojuma sniegšanas vietās patērētāji netiek pienācīgi informēti par pareizu iekārtu lietošanu – trūkst brīdinājumu, piemēram, nemest kūleņus, nekarāties saturošajās sienās.

Tāpat trūkst informācijas par iekārtas uzstādīšanu, pārbaudi un apkopi, pareizas ekspluatācijas nosacījumiem, rīcību avārijas vai nelaimes gadījumos. Trīs piepūšamās atrakcijas netiek izmantotas atbilstoši to konstrukcijai, proti, tajās tiek ielaisti bērni, kuru augums pārsniedz konkrētās konstrukcijas pieļaujamo lietotāju augumu.

Divas piepūšamās atrakcijas bija novietotas tuvu dažādiem šķēršļiem, piemēram, kokiem, žogiem, betona konstrukcijām, tādējādi apdraudot lietotājus.

Kopumā secināts, ka pakalpojumu sniedzēji neapzinās savu atbildību sniegt patērētājiem drošu pakalpojumu, piemēram, pastāvīgi uzraudzīt iekārtu vai kā citādi nodrošināt lietotāju drošību tajā, kā arī lietošanas noteikumos ietver maldinošu norādi, ka par bērna drošību atbild vecāki.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Pasaulē
Vidējā bruto darba alga pērn Latvijā pieaug par 5%Latvijā pagājušajā gadā vidējā bruto (pirms nodokļiem) darba samaksa bija 859 eiro, kas ir par 5% jeb 41 eiro vairāk nekā 2015.gadā, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.
Draugiem Facebook Twitter Google+