×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.6°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Piektdiena, 25. maijs, 2018
9. marts, 2016
Drukāt

Atrastas mājas abiem nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem, kuri Latvijā ieradās bez vecākiem (6)

Foto - LETAFoto - LETA

Patvēruma meklētāju centrā Muceniekos.

Ir atrastas mājas abiem nepilngadīgajiem patvēruma meklētājiem, kuri Latvijā bija ieradušies bez vecākiem, šovakar ziņoja “LNT Ziņas”.

16 gadus veco bāreni no Gambijas Abdulu kā savu audžubērnu pieņēmusi kāda Madonas novadā dzīvojoša ģimene. Savukārt zēns no Afganistānas ievietots bērnunamā Rīgā.

Audžuģimene norādīja, ka sākotnēji bijusi vēlme pieņemt arī otro bērnu – 16 gadus veco patvēruma meklētāju no Afganistānas, taču viņš to nav vēlējies. Ziļevu ģimene jau līdz šim bija izaudzinājusi 16 bāreņus un to uzskata par misiju.

Uzņemt patvēruma meklētāju atsaucās arī Vecpiebalgas vidusskola. Abdulas zināšanu līmenis atbilstot 5.klasei, taču skola nolēma viņu likt vecumam atbilstošā klasē ar daudz vieglākiem uzdevumiem, skaidro Vecpiebalgas vidusskolas direktore Lolita Žagare.

Joprojām nav īsti skaidrs, kā jaunietis spējis viens pats mērot 8000 kilometru no Gambijas uz Latviju, kur viņš mitinās jau trīs mēnešus.

Vecpiebalgas vidusskola ir pirmā skola Latvijas lauku reģionos, kas klasē pieņēmusi bērnu patvēruma meklētāju. Skolas vadība un pedagogi atzīst – lai arī par bēgļu uzņemšanu valstiski runā gadu un bēgļu uzņemšanas programmai atvēlēti 15 miljoni eiro, tomēr, kad nonāk līdz reālam bērnam, tiekot secināts, ka izglītības sistēma tam visam nav gatava.

Tikmēr Abdulas audžumāte Daina Ziļeva par nenormālu sauc situāciju, ka medicīnas iestādes atsaka afrikāņa vispārējo veselības pārbaudi, tāpat arī nav iespējams iegūt vajadzīgās potes. Viņa uzskata, ka tas esot tāpēc, ka Abdulam vēl nav piešķirts statuss un personas kods.

Kā ziņots, Ropažu bāriņtiesa iepriekš meklēja audžuvecākus vai aizbildni 16 gadus vecam puisim no Afganistānas, kurš ieguvis bēgļa statusu, aģentūru LETA informēja Ropažu bāriņtiesas priekšsēdētāja Ingrīda Zunde.

Sākotnēji audžuvecāki tika meklēti Ropažu novadā, kā arī ar Audžuģimeņu biedrības un biedrības “Patvērums “Droša māja”” atbalstu, taču bez rezultātiem. Tika izvietots arī sludinājums sociālajos tīklos, kas bija kā viens no pēdējiem mēģinājumiem uzrunāt cilvēkus un atrast audžuvecākus šim puisim.

Ropažu bāriņtiesas uzmanībā šis konkrētais puisis nonāca dzīvesvietas dēļ – viņš uzturas patvēruma meklētāju izmitināšanas centrā “Mucenieki”, kas atrodas Ropažu novada teritorijā.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. kantora nolaidība Atbildēt

  Bāriņtiesas .. bļaustījās, bļaustījās pa visu Latviju, bet tik daudz nav parūpējusies par statusa piešķiršanu un personas kodu. .. 1) vajadzēja to nokārtot un tikai tad baurot par audžuģimeni …

 2. 16 gadigais ir vismaz 19 gadus vecs. Ja nav -es esmu negeris.

  • Viņam 16 .gadi ?????? Smiekli nāk,baigais nepilngadīgais.Daina droši vien labāk zinās,cik viņš ir nepilngadīgs – tāpēc jau sāk trakot,kad šo grib fīrēt atpakaļ.

 3. Gan jau tie Gambijas puikas veči tepat vien
  nelegāli slapstās !
  Sagaidīs puišeļa piereģistrēšanu un … legalizēsies
  ar ģimenes apvienošanos.
  Un pigu, jums, letiņi ! 🙂

 4. Gambija taču nav kara!Kādēļ to nepilngadīgo nesūta atpakaļ pie mammas ?

 5. Sūtīt mājās pie vecākiem! Atbildēt

  Ko te ākstās? Bērnu vieta ir pie saviem vecākiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+