×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
12. novembris, 2012
Drukāt

Atsevišķas augstskolas varētu zaudēt lielus valsts finanšu līdzekļus

Foto - LETAFoto - LETA

Atsevišķas augstskolas pēc studiju programmu izvērtējuma varētu zaudēt lielus finanšu līdzekļus, tāpēc par izvērtējuma rezultātiem paredzama plaša diskusija, kā arī mēģinājumi to diskreditēt un apšaubīt, paziņojumā medijiem uzsvēris izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis.

Viņš norādīja, ka izvērtējums uzrāda, ka Latvijā ir gandrīz 400 konkurētspējīgu studiju programmu, un tās ir pelnījušas lielāku budžeta finansējumu. Savukārt nekvalitatīvajām studiju programmām turpmāk nav jāsaņem valsts budžeta līdzekļi.

“Apzinos, ka šādas izmaiņas dažkārt var nebūt patīkamas atsevišķām augstskolām, kas varētu zaudēt lielus budžeta līdzekļus. Šā iemesla dēļ paredzama plaša diskusija par publicēto izvērtējumu, kā arī mēģinājumi to diskreditēt un apšaubīt,” atzina Ķīlis.

Intervijā aģentūrai BNS Ķīlis iepriekš atgādināja, ka ministrija studiju programmu izvērtēšanai par pamatu ņēma pētījumu, par ko bija atbildīga Augstākās izglītības padome (AIP).

“Tā metodoloģija bija samērā vienkārša – mēs esam paņēmuši visus ekspertu sniegtos vērtējumus un atzinumus, kas tika radīti studiju programmu vērtēšanas projekta ietvaros, un 62 kritērijus, pret kuriem programmas tika vērtētas, mēs sadalījām pamatkritērijos un fona kritērijos atkarībā no tā, kura līmeņa studiju programma tā ir,” paskaidroja Ķīlis.

IZM pagājušajā nedēļā nāca klajā ar alternatīvu studiju programmu izvērtējumu, kas radījis sašutumu vairāku augstskolu vidū, kuras norādījušas, ka, par spīti tam, ka metodoloģija, kas izmantota, veicot izvērtējumu, tika publiskota līdz ar izvērtējumu, joprojām veids, kā tika vērtētas programmas, neesot saprotams.

Ņemot vērā gan IZM veikto vērtējumu, gan arī iepriekš AIP veikto vērtējumu, no valsts budžeta nebūtu finansējamas 162 studiju programmas. Savukārt par 93 studiju programmu finansēšanu būs jāveic papildu analīze. Par kvalitatīvām ministrija atzinusi 389 studiju programmas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+