×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
24. augusts, 2012
Drukāt

Atvērts pirmais latviešu veikals Nīderlandē 


Publicitātes fotoPublicitātes foto

Pagājušajā nedēļā Vlārdingenā, Nīderlandē, tika atvērts pirmais Latvijā ražoto produktu veikals ar nosaukumu “Latviešu veikals”, pavēstīja Katarina Hartgera.


 

Idejas autors ir nīderlandietis Voters Stotjesdiks, kuram Nīderlandē pieder poļu lielveikalu tīkls “Sklep Halinka”. “Bija jūtams, ka ar katru gadu pieprasījums pēc Latvijas precēm pieauga. Tā kā daļēji darbojos arī darba iekārtošanas aģentūrā, pazīstu vismaz 400 latviešus Nīderlandē, kuriem patiktu, ja līdz ar Polijas precēm viņi varētu iegādāties Latvijā ražotos produktus. Kopumā šajā reģionā dzīvo un strādā ap 1500 latviešu,” komentē Voters.

Latviešu veikals atrodas Polijas lielveikala telpās atsevišķā nodalījumā. Latviešu veikalā strādā arī pārdevēja latviete. “Tā kā daudziem latviešiem ir pārāk tālu aizbraukt uz Vlārdingenu, pēc trim mēnešiem mēs plānojam atvērt arī interneta veikalu. Tādā veidā var ērti pasūtīt preces un tās saņemt pa pastu,” papildina Voters.

Lai izvēlētos sortimentu un veiktu sarunas ar latviešu ražotājiem, veikals sadarbojas ar Katarinu Hartgeri, “Letlandhuis” īpašnieci.

“Pirms gada ar sociālo tīklu palīdzību veicu aptauju starp Nīderlandes latviešiem par to, kādus produktus viņi vēlētos redzēt latviešu veikalā. Sanāca garš saraksts, no kura mēs izvēlējāmies sākuma sortimentu,” stāsta Katarina Hartgera. “Jāpasaka arī liels paldies Ingai Griķei no LIAA par efektīvu palīdzību un līdzdomāšanu!” Katarina piebilda.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+