×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.9°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. februāris, 2015
Drukāt

Austrālija izjauc plānotu islāmistu teroraktu

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Austrālija ir izjaukusi plānotu teroraktu, reidā Sidnejā aizturot divus vīriešus un konfiscējot džihādistu grupējuma “Islāma valsts” karogu, mačeti un videoierakstu ar šī terorakta aprakstu.

Jaundienvidvelsas štata policijas komisāra vietniece Ketrīna Bērna sacīja, ka plānotais uzbrukums bija “saskanīgs ar paziņojumiem, kādus izsaka “Islāma valsts””, un Jaundienvidvelsas premjerministrs Maiks Bērds nosauca to par “ārkārtīgi satraucošu”. Bērna sacīja, ka šo teroraktu bija plānots sarīkot otrdien Sidnejā, lietojot nazi.

Terorakta potenciālie rīkotāji – 24 gadus vecais Omars al Kutobi un 25 gadus vecais Mohammads Kiads – tika aizturēti, policijas pretterorisma vienībai veicot reidu Sidnejas rietumu piepilsētā esošā nekustamā īpašumā (attēlā). Reids tika veikts, balstoties uz policijas saņemtu konfidenciālu informāciju, un aizturētie ir apsūdzēti terorakta gatavošanā. Kutobi un Kiadam tika liegta atbrīvošana pret drošības naudu. Lietas izskatīšana atlikta līdz ceturtdienai drošības apsvērumu dēļ.

“Reida gaitā tika atrasti vairāki priekšmeti, tai skaitā mačete, medību nazis, mājās izgatavots aizliegtās teroristu organizācijas “Islāma valsts” karogs, kā arī video, kurā redzams vīrietis runājam par uzbrukuma veikšanu,” sacīja Bērna. Jaundienvidvelsas premjers norādīja, ka ir novērsts potenciāli “katastrofāls” incidents, un raksturoja plānoto teroraktu kā “ārkārtīgi satraucošu”.

Austrālija septembrī paaugstināja terorisma draudu līmeni un veica plašus reidus Sidnejā un Brisbenā, lai izjauktu “Islāma valsts” atbalstītāju plānu nolaupīt patvaļīgi izraudzītu cilvēku un nogriezt viņam galvu. Džihādistu grupējumā “Islāma valsts”, kas ieņēmis plašas teritorijas Irākā un Sīrijā, iesaistās arvien lielāks skaits radikalizējušos Austrālijas pilsoņu. Sidnejā decembrī notika Irānā dzimuša islāma ekstrēmista sarīkota ķīlnieku krīze, kurā gāja bojā ķīlnieku sagrābējs Mans Harons Moniss un divi no 17 ķīlniekiem.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+