Latvijā
Kriminālziņas

Autoservisa darbinieks vizinās ar klienta glauno “BMW”1

Ekrānuzņēmums no video.

Piektdien, 13.aprīlī Rīgas pašvaldības policistus Juglas ielā apturēja kāds autovadītājs, kurš norādīja uz netālu esošu “BMW” markas automašīnu un teica, ka vadītājs, iespējams ir reibumā.

Policisti apturēja aculiecinieka norādīto automašīnu un pamanīja, ka tai nav numura zīmju. Kārtības sargi devās pie vadītāja, kurš sarunas laikā paskaidroja, ka iepriekš ir dzēris alu. Vēlāk atklājās, ka vīrietis ne tikai pie stūres sēdies reibumā, bet viņam arī nav tiesību, turklāt arī automašīna nepiederot viņam – vadītājs bija kāda autoservisa darbinieks un piektdienas vakarā bija nolēmis pavizināties ar klienta glauno “BMW”.

Uz notikuma vietu tika izsaukti Valsts policijas Ceļu policijas darbinieki, taču vadītājs uzvedās pasīvi agresīvi un atteicās sadarboties, kā arī nepiekrita reibuma pārbaudēm.

Pēc Valsts policijas darbinieku lūguma 35 gadus vecais vīrietis tika aizturēts un nogādāts Rīgas psihiatrijas un narkoloģijas centrā, kur mediķi alkohola reibumu noteica klīniski, savukārt automašīna ar evakuatoru tika nogādāta policijas stāvlaukumā.

Par braukšanu bez tiesībām un atteikšanos no alkohola pārbaudes likumā noteikta kriminālatbildība ar maksimālo sodu līdz vienam gadam cietumā, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz laiku līdz pieciem gadiem.

LA.lv