Pasaulē
Eiropa

Avoti: Merkeles vadītajām partijām izredzes atrisināt domstarpības par Vācijā uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu 0

Foto-LETA/AFP

Vācijas kancleres Angelas Merkeles vadītajiem kristīgajiem demokrātiem (CDU) un to Bavārijas meitaspartijai – Kristīgi sociālajai savienībai (CSU) – ir izredzes pārvarēt mēnešiem ilgušās domstarpības par Vācijā uzņemamo patvēruma meklētāju skaitu, paziņojuši abu partiju sarunām tuvi avoti.

Saskaņā ar šo informāciju Merkele piedāvājusi kompromisu, kas Bavārijas premjerministram, CSU līderim Horstam Zēhoferam ļautu nepārkāpt solījumu noteikt, ka Vācija gadā nedrīkst uzņemt vairāk par 200 000 bēgļiem. Bavārijai pērn un aizpērn nācās visvairāk izjust bēgļu pieplūdumu pāri Vācijas dienvidu robežai.

Kā ziņots, Merkele sestdien oficiāli izsludināja jaunās koalīcijas veidošanas sarunas, kurās piedalīsies viņas vadītie konservatīvie, kā arī liberālā Brīvo demokrātu partija (FDP) un “zaļie”. Uzrunājot konservatīvo jaunatnes spārnu Drēzdenē, Merkele atzina, ka tā dēvētās Jamaikas koalīcijas izveidošana nebūs viegla, tomēr mērķis ir izveidot uzticamu valdību.

“Jamaikas koalīcija”, kas savu nosaukumu ieguvusi atbilstoši tās iespējamo dalībnieku krāsām, kuras atrodamas arī šīs Karību reģiona valsts karogā, federālā līmenī vēl nekad nav pastāvējusi.

Taču konservatīvajiem vispirms jāpārvār domstarpības attiecībā uz patvēruma meklētāju uzņemšanu. Svētdien Merkele tikās ar Zēhoferu divatā, bet vēlāk viņiem pievienojās citi abu partiju vadības pārstāvji.

Merkele sestdien Drēzdenē arī uzsvēra, ka Vācijas patvēruma likums nenosaka nekādas robežas bēgļu uzņemšanai, bet vienlaikus solīja atrast risinājumu, kas būtu pieņemams visiem.

Par to, ka svētdien notiekošās CDU un CSU krīzes sarunas solās būt grūtas, liek domāt CSU ģenerālsekretāra Andreasa Šoiera jautājums atnākušajiem žurnālistiem, vai viņi ir paņēmuši līdzi guļammaisus.

LA.lv