Latvijā
Kriminālziņas

Badastreiku pieteikušais Gapoņenko Centrālcietumā dzer tikai ūdeni18


Drošības policija aizturēja Aleksandru Gapoņenko, šodien Rīgas Centrālcietumā viņš pieteicis badastreiku – dzer tikai ūdeni. Foto – 21.04.2018.
Drošības policija aizturēja Aleksandru Gapoņenko, šodien Rīgas Centrālcietumā viņš pieteicis badastreiku – dzer tikai ūdeni. Foto – 21.04.2018.
Foto – LETA/Ieva Leiniša

Apcietinātais nereģistrētā veidojuma “Nepilsoņu kongress” vadītājs Aleksandrs Gapoņenko vakar, 23.aprīlī, nogādāts Rīgas Centrālcietumā un badastreika nolūkā uzturā lieto tikai ūdeni, aģentūrai LETA apliecināja Ieslodzījuma vietu pārvaldē (IeVP).

Gapoņenko pēc aizturēšanas bija pieteicis badastreiku protestā pret “Latvijas drošības iestāžu patvaļu”.

23.aprīlī Gapoņenko pārvests no policijas izolatora uz Rīgas Centrālcietumu, kur viņu apmeklējuši mediķi un cietuma priekšnieka vietnieks.

Apcietinātais lieto ūdeni un atrodas mediķu uzraudzībā, norādīja IeVP.

Jau ziņots, ka pagājušajā piektdienā Drošības policija (DP) aizturēja Gapoņenko kriminālprocesā, kas sākts 4.aprīlī. Aizturēšana notikusi kriminālprocesā, kas sākts par darbību, kas vērsta pret Latvijas valstisko neatkarību, suverenitāti, teritoriālo vienotību, valsts varu vai valsts iekārtu Satversmē neparedzētā veidā. Krimināllikums par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu līdz astoņiem gadiem. Saistībā ar kriminālprocesu Gapoņenko 21.aprīlī tika apcietināts.

Saistītie raksti

Pērn februārī Rīgas tiesas apgabala prokuratūra jau nodeva tiesai citu krimināllietu, kurā Gapoņenko apsūdzēts saistībā ar nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu. Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa šo lietu skatīs 19.jūnijā.

Prokuratūras ieskatā apsūdzētais 2015.gada 27.februāra vakarā sociālajā tīklā “Facebook”, izmantojot savu izveidoto profilu, tīši publicēja rakstveida izteikumus, apzinoties, ka to saturs ir vērsts uz nacionālā naida un nesaticības izraisīšanu pret latviešu, lietuviešu un igauņu tautības pārstāvjiem.

DP savos pārskatos Gapoņeko nodēvējusi par Krievijas tautiešu politikas atbalstītāju.

LA.lv