×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.3°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
6. jūlijs, 2016
Drukāt

Bagatskis slavē taktiku, aizsardzību un komandas raksturu

AFP/LETAAFP/LETA

Latvijas valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis pēc uzvaras pēc Čehiju uzsvēra komandas paveikto darbu aizsardzībā un teicami izpildīto spēles plānu.

“Abas komandas, abi treneri viens otro zināja ļoti labi. Te nebija nekādi pārsteigumi. Četras nedēļas gatavojāmies šai spēlei, gatavojām mazliet savādāku aizsardzību, mazliet savādāku uzbrukumu. Sākumā tas nestrādāja. Tāpēc, ka gribējām izdarīt to visu uzreiz. Bija kļūdas, pirmajā puslaikā tādas bija 11. Vajadzēja koncentrēties tikai uz savu spēli, nepievērst uzmanību apkārt notiekošajam. Tā bija laba Eiropas līmeņa fiziska spēle ar visām niansēm,” uzvaru komentēja Bagatskis. .

“Starpbrīdī komandai teicu: viens – nomierināties, divi – nomierināties, trīs – nepievērst uzmanību tiesnešiem. Atļāva spēlēt fizisku spēli un sākumā tam mazliet nebijām gatavi. Čehijas izlase spēlēja tāpat, kā pirms gada. Tāpat, kā spēle Nimburkas komanda. Nomierinājāmies un otrajā puslaikā bija tikai trīs kļūdas. Šo spēli uzvarējām ar aizsardzību, gribasspēku un raksturu. Ar to, ka spējām atrast savu spēles ritmu.”

“Pārbaudes spēlēs šo aizsardzību neparādījām nekur. Ka Satoranski segs Siliņš un Timma. Iecerētais nostrādāja par 95 procentiem. Ja abi šie dūži nospēlēja tā, kā nospēlēja, tātad aizsardzībā nebijām slikti.
Atslēgas uzdevumi bija kustība. Čehija ir atlētiska komanda, pie blokiem mainās, bet ir lēna un viņiem ir jālūzt. Brīžiem viņi spēlē izcili, brīžiem viņi vienkārši nav.”

Par tālmetienu precizitāti – pirmajā ceturtdaļā tikai 1/11, visā spēlē 5/27 (19%):
“Tie bija mūsu spēlētāju brīvi viņu metieni. Nevar tādos brīžos nemest. Tomēr labākā taktika bija caurgājieni un bumbas atmešana, ko pamazām arī panācām. Viegli to ir pateikt, bet laukumā grūti izdarīt”

Par iespējamo pusfināla pretinieku – Puertoriko:
Tā ir tāda mežonīga komanda – metiens, trīs lido pakaļ atlēkušajai bumbai, iet uz urrā un tad mēģina paspēt atskriet atpakaļ aizsardzībā. Ja savāksim bumbas, paātrināsim spēli, spēlēsim caur tiem kārtējiem NBA spēlētājiem, viss būs kārtībā.
Trešdien atpūtīsimies viens no otra. Parīt viens kārtīgs treniņš, varbūt divi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+