Kultūra

Baha festivālā izcilais seno instrumentu orķestris “Le Concert des Nations” 0

Publicitātes foto

Baha festivāla noslēgumā 8. decembrī Lielajā Ģildē viesosies viens no pasaules vadošajiem seno instrumentu orķestriem “Le Concert des Nations” leģendārā diriģenta un viola da gamba meistara Žordi Savalla vadībā.
“Le Concert des Nations” misija – nest skatītājiem vēsturiskā repertuāra augstas kvalitātes interpretāciju, kas vienlaicīgi ir gan vēsturiski precīza, gan mūsdienīgi vitāla. Laika gaitā, pateicoties saviem ierakstiem un koncertiem, viņi iekarojuši vietu starp visizsmalcinātākajiem seno instrumentu orķestriem. “Le Concert des Nations” spēj atskaņot plašu un daudzveidīgu repertuāru, sākot no visagrīnākajiem skaņdarbiem orķestrim (L’Orhestre de Louis XIII, 1600. – 1650.) līdz romantisma laikmeta meistaru sacerējumiem, ietverot galvenos baroka un klasicisma perioda komponistus. Orķestris apvieno izcilus oriģinālu instrumentu spēlētājus galvenokārt no latīņu valstīm (Spānija, Latīņamerika, Itālija, Portugāle, Francija u.c.) neatraidot arī citu zemju pārstāvjus. “Le Concert des Nations” tika nodibināts 1989. gadā Žordi Savalla vadībā.
Žordi Savalls ir izcila personība mūsdienu mūzikas pasaulē. Vairāk nekā četrdesmit gadus viņš ir bijis uzticīgs aizmirstu mūzikas dārgumu izpētei un atskaņošanai uz savas viola da gamba vai diriģēšanai. Savā koncertējoša mākslinieka, skolotāja, pētnieka un mūzikas un kultūras projektu vadītāja karjerā viņš kļuvis par vienu no galvenajiem virzītājiem vēsturiskās mūzikas pārvērtēšanas procesā. Mākslinieks kopā ar saviem trim ansambļiem – Hespèrion XXI, La Capella Reial de Catalunya un “Le Concert des Nations” – pierāda, ka senā mūzika nepieder tikai šaurai elitei, bet piesaista aizvien jaunākus klausītājus aizvien lielākā skaitā.
“Le Concert des Nations” sastāvā koncertā piedalīsies: Manfredo Krēmers – vijole; Balašs Mate – čells; Pjērs Antajs – klavesīns; Marks Antajs – flauta; Mauro Lopess – vijole; Havjers Puertas  – kontrabass.

Programmā:
Johans Sebastians Bahs (1685-1750)
Muzikālais veltījums – BWV 1079

LA.lv