×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.1°C
Jānis
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
22. marts, 2013
Drukāt

“Baltcom” vienojas par “TV3” un LNT maksas retranslāciju, klientiem cenu neceļot

Foto - LETAFoto - LETA

Izklaides un telekomunikāciju pakalpojumu uzņēmums SIA “Baltcom TV” (Baltcom) ir noslēdzis līgumu ar telekanālu “Latvijas Neatkarīga televīzija” (LNT) un TV3 īpašnieku “Modern Times Group” (MTG) par šo kanālu retranslāciju “Baltcom” televīzijas pakalpojumu abonentiem no 1.aprīļa, biznesa portālu “Nozare.lv” informēja “Baltcom” sabiedrisko attiecību konsultante Gunta Līne.

“Pakalpojumu cena abonentiem netiks paaugstināta,” teikts paziņojumā medijiem. “Baltcom” vienošanās ar MTG nāk dienu pēc tam, kad maksas televīzijas komersants “Izzi” kā pirmais paziņoja par vienošanos ar MTG.

“Esam gandarīti, ka izdevies noslēgt līgumu, un mūsu klienti arī turpmāk varēs baudīt savas iecienītās pārraides, nemaksājot par to vairāk. Protams, maksa par LNT un TV3 raidīšanu kabeļtelevīzijā rada papildu izmaksu slogu “Baltcom”, tomēr esam spējuši saglabāt esošos pakalpojumu nosacījumus mūsu televīzijas skatītājiem,” paziņojumā citēts “Baltcom” valdes loceklis Gints Kiršteins.

Saeima no 31.marta ir atcēlusi obligātas retranslācijas (must carry) pienākumu kabeļtelevīzijas operatoriem, tādēļ MTG ir tiesīgs par TV3 un LNT retranslāciju iekasēt maksu no šiem operatoriem, bet turpinās abus kanālus bez maksas raidīt virszemes ciparu televīzijā, kuru nodrošina “Lattelecom”.

Kā ziņots, “Izzi” preses sekretārs Oskars Lakšēvics biznesa portālam “Nozare.lv” teica, ka “Izzi” vismaz pirmajos mēnešos pēc abu kanālu aiziešanas no bezmaksas apraides necels cenu par kanālu paku, kurā iekļauti LNT un TV3.

Abu maksas televīzijas operatoru paziņojumi saskan ar nozarē agrāk dzirdētām prognozēm, ka, ja maksa par abiem MTG kanāliem būšot samērīga, vismaz daļa kabeļtelevīzijas operatoru to vienkārši “norīšot” un no klientiem prasīto maksu necelšot.

Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācijas (LEKA) valdes priekšsēdētājs Ilmārs Muuls gan šorīt Latvijas Televīzijā izteic pieļāvumu, ka maksa varētu pieaugt no nākamā gada, turklāt – straujāk nekā tad, ja tā celtos jau aprīlī, jo operatoriem būs jāsedz starpība starp MTG samaksāto un no klientiem neiekasēto naudu.

Jau pērn ziņots, ka MTG operatoriem piedāvātā pamatcena par TV3 bija 11 santīmi mēnesi par katru abonentu un par LNT – 9 santīmi par abonentu mēnesī, ar vairuma atlaidēm par noteiktu abonentu skaitu.

Kā ziņots, “Baltcom” un “Izzi” vēlas apvienoties un gaida Konkurences padomes (KP) lēmumu par darījumu. KP janvāra sākumā sāka papildus izpēti. Apvienotajam uzņēmumam būtu vismaz 260 000 abonentu, liecina valdības dokumentos pieejamie dati. Abi operatori savu klientu skaitu nepublisko.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+