×
Mobilā versija
+3°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
15. oktobris, 2013
Drukāt

Baltinavas amatierteātrim divas izrādes Rīgā

foto - publicitātesfoto - publicitātes

Sestdien, 20. aprīlī, Rīgā plānotajai Baltinavas amatierteātra izrādei „Ontans i rodne” paredzēta arī papildizrāde. Izrāde „Ontans i rodne” 20. aprīlī kinoteātrī „Splendid Palace” būs skatāma divreiz: plkst. 15 un plkst. 19. Izrādes valoda – latgaliešu.

Baltinavas dramatiskais kolektīvs „Palādas” uz izrādēm aicina visus tos, kuri vēlas noskaidrot, kā latgalieši cīnās ar izslavētās latgaliešu viesmīlības sekām un cik jautra reizēm var izvērsties negaidītu ciemiņu ierašanās mājās.
Izrādes sižeta līnija saistīta ar Annas māsas Lūcijas negaidīto ierašanos Annas un Ontana mājās. Lūcija pirms 15 gadiem gribējusi māsai atņemt kopīgo mantojumu. Viņa ir slima un nabaga, vēlas atgūt veselību lauku svaigumā, taču ne viss ir tā, kā izskatās. Ir teiciens „Ielaid uti kažokā – ārā nedabūsi” – arī šoreiz Ontans ar saviem sābriem cīnās par šīs „uts” dabūšanu no kažoka ārā. Paņēmieni, protams, ir dažādi: Ontans izmanto pārbaudītas metodes, bet – neveiksmīgi. Galu galā visu izšķir gadījums jeb tā sauktais „Dieva pirksts”.

„Ontans i rodne” (Antons un radi) ir 7. sērija seriālkomēdijā „Ontans i Anne”, kurā kopumā ir astoņas sērijas.

Komēdija „Ontans i Anne” savulaik tā iepatikusies režisoram Valdim Lūriņam, ka pirmās trīs komēdijas sērijas izrādē „Latgola.lv” tika uzvestas uz Latvijas Nacionālā teātra skatuves.

Šī gada sākumā baltinavieši kinoteātrī „Splendid Palace” jau rādīja komēdijas 6. sēriju, biļetes uz pasākumu bija izpārdotas, un skatītāji pieprasīja komēdijas turpinājumu.

Kā atzīst lugas autore un režisore Anita Ločmele: „Rīga Baltinavas aktieriem nozīmē ļoti garu ceļu un vienmēr no garās sēdēšanas sāpošas muguras. Taču lielākā balva mums ir Rīgas skatītāju atsaucība, līdzdzīvošana lugas notikumiem un smaidi, ejot prom no izrādes.”

Baltinavas dramatiskais kolektīvs „Palādas” (tulkojumā – „Pūces”) darbību sāka 1999. gada novembrī. Pēc pāris gadu mākslinieciskās darbības kolektīva režisore Anita Ločmele, aizslēpusies aiz pseidonīma Danskovīte, Baltinavas izloksnē uzrakstīja lugas „Ontans i Anne” pirmo daļu – tā bija luga par pašiem baltinaviešiem. Tā sākās latgalisko lugu tradīcija Baltinavā. Izrāde kļuva par seriālu, jo paši skatītāji pieprasīja turpinājumu un piedāvāja idejas, par ko vēl varētu rakstīt.

Amatierteātris „Palādas” ar izrādi „Ontans i Anne” ir piedalījies Latvijas amatierteātru skatēs „Gada izrāde”, kur 2004. gadā izrāde saņēma Gada labākās izrādes titulu, bet 2006. gadā kolektīvs saņēma Kultūras ministrijas prēmiju par spilgtu devumu sava novada valodas mentalitātes popularizēšanā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+