×
Mobilā versija
+15°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
7. jūlijs, 2016
Drukāt

Baltkrievija būs spiesta reaģēt uz NATO klātbūtnes palielināšanu Baltijā

Foto EPA/LETAFoto EPA/LETA

Lai arī Baltkrievija NATO klātbūtnes palielināšanu Baltijā neuzskata par tiešu apdraudējumu, tā būs spiesta spert atbildes soļus, žurnālistiem ceturtdien pauda šīs valsts ārlietu ministrs Vladimirs Makejs.

“Mēs to neapsveicam. Mēs saprotam partneru loģiku, bet mēs neatbalstām šos soļus. Mēs to neuzskatām par tiešu apdraudējumu mūsu drošībai, bet tomēr uzskatām par uzaicinājumu uz kuru jāreaģē,” teica Makejs.

Vienlaikus viņš vērsa uzmanību uz to, ka nevajadzētu ieciklēties uz šiem lēmumiem, bet ir jāorganizē atvērts un tiešs dialogs starp visām ieinteresētajām pusēm – gan starp NATO, gan Baltkrieviju. “Dialogs ir nepieciešams, lai izvairītos no negatīviem izaicinājumiem,” sacīja ministrs.

Aģentūra BNS jau vēstīja, ka trešdien un ceturtdien darba vizītē Latvijā uzturas Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs. Vizītes laikā viņš tiekas ar Valsts prezidentu Raimondu Vējoni, Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS), ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (“Vienotība”), ekonomikas ministru Arvilu Ašeradenu (“Vienotība”) un satiksmes ministru Uldi Auguli (ZZS).

Vizītes mērķis ir stiprināt Latvijas un Baltkrievijas sadarbību un labās kaimiņattiecības, kā arī veicināt ES-Baltkrievijas dialogu.

Sarunās tiek apspriests plašs Latvijas-Baltkrievijas divpusējo attiecību jautājumu spektrs, tai skaitā sadarbība ekonomikas, īpaši transporta un tranzīta, robežu kontroles un pārvaldības, pārrobežu sadarbības, izglītības, zinātnes, kultūras un citās jomās. Tāpat tiek pārrunāti arī arī ES-Baltkrievijas attiecību aktualitātes un reģionālie jautājumi.

Makejs ir Baltkrievijas ārlietu ministrs kopš 2012.gada 20.augusta. Pirms tam bijis Baltkrievijas Prezidenta administrācijas vadītājs, prezidenta palīgs, Baltkrievijas pārstāvis Eiropas Padomē un ieņēmis dažādus amatus Baltkrievijas Ārlietu ministrijā. Makejs ir beidzis Minskas Valsts svešvalodu pedagoģisko institūtu un Austrijas Ārlietu ministrijas Diplomātisko akadēmiju, pārvalda angļu un vācu valodas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+