×
Mobilā versija
+8°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
12. jūlijs, 2012
Drukāt

Baltkrievija paziņo par Lietuvas labā spiegojošu aģentu notveršanu

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Baltkrievijas Valsts drošības komiteja (VDK) sagūstījusi vairākus Baltkrievijas pilsoņus, kuri spiegojuši Lietuvas labā, vēsta cilvēktiesību aizstāvju organizācija “Hartija ’97”.

Par spiegu arestu paziņojis VDK Informācijas un sabiedrisko attiecību centrs, informē “Hartija ’97”.

“Aģenta darbības laikā VDK virsnieki arestēja Lietuvas armijas izlūkdienesta pārstāvi, pilsoni F. Vienlaikus tika arestēti arī šī aģenta komunikācijas ķēdes biedri,” paziņojis VDK Informācijas un sabiedrisko attiecību centrs. Aresti veikti, pamatojoties uz aizdomām par slepenu datu nodošanu ārvalstu speciālajiem dienestiem.

VDK sniegtā informācija liecina, ka operācijas laikā konfiscētas “elektroniskās [datu] uzglabāšanas ierīces un citi priekšmeti un materiāli, atklājot spiegošanas darbības”, kuru mērķis bija saņemt slepenu informāciju militārajā jomā, lai pēc tam to nodotu ārvalstīm.

VDK norāda, ka spiegu aktivitātēm gūti arī dokumentāri apstiprinājumi.

“Sadarbība ar Lietuvas slepenajiem dienestiem ir apstiprināta ar izmeklēšanas laikā gūtajiem pierādījumiem un apsūdzēto atzīšanos,” paziņojusi VDK.

Eksperti secinājuši, ka spiegu savāktie un nodošanai Lietuvai paredzētie materiāli ir saistīti ar Baltkrievijas valsts noslēpumiem.

“Valsts drošības komitejas ātrā iejaukšanās ir atmaskojusi ārvalstu izlūkdienestu plānus, ir atļāvusi pakļaut viņu rīcību kontrolei un novērst nopietnu kaitējumu valsts aizsardzībai un drošībai,” paziņojis VDK Informācijas un sabiedrisko attiecību centrs.

VDK arī informē, ka pret apcietinātajiem uzsākta krimināllieta, pamatojoties uz Baltkrievijas Republikas Kriminālkodeksa 356.pantu par valsts nodevību, par ko draud septiņus līdz 15 gadus ilgs cietumsods.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+