×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.2°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
19. jūlijs, 2012
Drukāt

Banku apsūdz naudas atmazgāšanā

ASV Senāta izveidotajā izmeklēšanas komisijas sēdē Britānijas un Eiropas lielākās bankas HSBC vadītāji atzinuši nespēju īstenot pasākumus naudas atmazgāšanas novēršanai. Amerikāņu likumdevēji apsūdzēja globālo finanšu iestādi, ka tā sniegusi Irānai, teroristiem un narkotiku tirgoņiem pieeju ASV finanšu sistēmai. 


Banku nozarei jau tā esot uzmanības centrā saistībā ar procentu likmju manipulāciju skandālu un pārgalvīgu darījumu īstenošanu, bankas HSBC vadītāji nepārliecinoši taisnojās, ka bijuši nepieciešami plašāki pasākumi, lai novērstu vairāku gadu garumā ilgušos pārkāpumus, tādējādi pieļaujot, ka nelikumīgie darījumi sasnieguši vairāku desmitu miljardu dolāru apmēru. “Es atzīstu, ka bankas darbībā bijušas būtiskas kļūdas,” ASV Senāta apakškomisijas sēdē atzina Deivids Beiglijs, kas bija atbildīgais par finanšu noteikumu ievērošanas uzraudzīšanu bankā HSBC, un paziņoja par savu atkāpšanos no amata.

ASV Senāta ziņojumā konstatēts, ka HSBC ļāvusi bankas nodaļām tādās valstīs kā Meksika, Saūda Arābija, Bangladeša un vairākās citās pārvietot apšaubāmas izcelsmes naudu vairāku miljardu dolāru apmērā uz Savienotajām Valstīm bez pienācīgas kontroles.

Amerikāņu likumdevēji asi kritizējuši HSBC vadītājus un ASV Finanšu ministrijas amatpersonas par nespēju nodrošināties pret naudas atmazgāšanu, kas, pēc viņu uzskatiem, sniegusi atbalstu Meksikas narkobaroniem un teroristu tīkliem, un par ASV pret Irānu noteikto sankciju apiešanu. Senāta ziņojumā teikts, ka banka un tās ASV struktūrvienības slēpušas vairāk nekā 16 miljardus dolāru slepenos darījumos ar Irānu, pārkāpjot ASV caurskatāmības noteikumus sešu gadu posmā un apdraudot ASV drošību. Bankas HSBC vadība zinājusi par slēptajiem Irānas darījumiem jau 2001. gadā, taču ļāva tūkstošiem darījumu turpināties līdz 2007. gadam.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+