×
Mobilā versija
+12.4°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
21. novembris, 2013
Drukāt

Baroka mūzika ar “Collegium Vocale Gent”

ReklāmfotoReklāmfoto

Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros Rīgā Svētā Jāņa baznīcā 24. novembrī uzstāsies baroka mūzikas ansamblis “Collegium Vocale Gent”, kas izpildīs Heinrihu Šicu un Dāvida psalmus.

Garīgo spēku klausītāji varēs smelties ansambļa “Collegium Vocale Gent” koncertā. Ansamblim ir vairāk nekā 40 gadu, kopš Ģentes universitātes studentu grupa, pēc Filipa Herrevega iniciatīvas, bija to nodibinājusi. Viņi bija vieni no pirmajiem kolektīviem, kas ieviesa jaunas idejas baroka mūzikas atskaņošanā un vokālajā mākslā. Ar savu autentisko, uz tekstu orientēto un retorisko pieeju ansambļa skanējums ieguva tādu caurspīdīgumu, kas tam atnesa pasaules slavu un iespēju uzstāties uz lielākajām skatuvēm un mūzikas festivālos Eiropā, Izraēlā, ASV, Krievijā, Dienvidamerikā, Japānā, Honkongā un Austrālijā.

Pēdējo gadu laikā “Collegium Vocale Gent” ir organiski izaudzis par ļoti elastīgu ansambli, kura plašais repertuārs aptver visdažādākos stilistiskos periodus. Tā lielākais spēks ir ideāli atbilstošu mākslinieku pieaicināšana jebkuram muzikālam projektam. Piemēram, Renesanses mūziku izpilda sešu līdz divpadsmit dziedātāju grupa. Vācu baroka mūzika, it īpaši J. S. Baha vokālie skaņdarbi, drīz kļuva par grupas specialitāti un tagad ir briljants tās kronī. Šodien “Collegium Vocale Gent” atskaņo šo mūziku nelielā ansamblī, kurā dziedātāji izpilda gan kora, gan solo partijas. Ansamblis aizvien dziļāk specializējas arī romantisma, moderno un mūsdienu oratoriju repertuārā. Ansamblis ir nodibinājis partnerattiecības ar “Accademia Chigiana Sjenna”, Itālijā, un kopš 2011. gada saņem atbalstu no ES Kultūras programmas. Sadarbības rezultātā ir izveidots kopīgs simfoniskais koris, kurā tiek iesaistīti dziedātāji no visas Eiropas, un pieredzējuši mākslinieki dzied kopā ar jaunajiem talantiem. Līdztekus tam ansamblis veic arī ļoti svarīgu izglītošanas darbu.

F. Herreveges mākslinieciskajā vadībā “Collegium Vocale Gent” ir izveidojis iespaidīgu diskogrāfiju ar vairāk nekā 80 ierakstiem, no kuriem vairākums iznākuši ar “Harmonia Mundi France” un “Virgin Classics” zīmoliem. 2010. gadā F. Herrevege nodibināja pats savu ierakstu firmu ar zīmolu “phi”, lai iegūtu lielāku māksliniecisku brīvību un izveidotu bagātīgu un dažādu ierakstu katalogu.

Baha mūzikas fonda prezidente Aina Kalciema par festivālu saka: “Jau trīspadsmito reizi Baha mūzikas fonds aicina uz festivāla koncertiem un meistarklasēm visus tos, kas vēlas dot savai dvēselei nemirstības pieskārienu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+