Sports
Basketbols

Basketbolists Siliņš: Ceļazīme uz Pasaules kausu būtu ļoti liels panākums visai Latvijai0


Ojārs Siliņš
Ojārs Siliņš
Foto: Edijs Pālens/LETA

Izcīnīt ceļazīmi uz šogad Ķīnā gaidāmo Pasaules kausa finālturnīru visai Latvijas valstij būtu ļoti liels panākums, uzskata viens no vīriešu basketbola izlases spēlētājiem Ojārs Siliņš.

Latvijas izlase piektdien Pasaules kausa kvalifikācijas noslēgumā piektdien Rīgā tiksies ar Spāniju, bet trīs dienas vēlāk Podgoricā spēkosies ar Melnkalni. Latvijas izlase kopā sanāca šīs nedēļas sākumā, lai uzsāktu sagatavošanos izšķirošajām cīņām.

“Varbūt šoreiz, pievienojoties izlasei, sajūta ir mazliet citādāka. Visu laiku kaut kur prātā bija tieši šīs abas spēles, jo tās ir izšķirošās, tāpēc par tām tika domāts jau pēc novembra mačiem. Visi džeki ir veseli un pozitīvi noskaņoti kaujai,” aģentūrai LETA teica Siliņš. “Protams, apzināmies, ka tieši spēle pret Melnkalni būs svarīgākā, bet gatavojamies abām cīņām. Gribam uzvarēt pirmo maču un tad skatīties uz nākamo.”

Siliņš skaidroja, ka Spānija spēlē agresīvu un ātru basketbolu, kā tas viņu čempionātā ir ierasts.

“Kad bijām pie viņiem izbraukumā, varēja just, ka spēles temps bija mazliet lielāks, nekā bija pierasts, spēlējot pret citiem pretiniekiem vai citās līgās.

Spānijas izlase ir jau tikusi uz Pasaules kausa finālturnīru. It kā viņiem neko nevajag, bet, domāju, jebkuram, kurš šajā komandā spēlē, gribas pierādīt, ka viņš ir cienīgs aizbraukt arī uz Pasaules kausu. Motivācijas viņiem netrūkst,” uzskata Siliņš.

Savukārt izbraukuma mačs pirmdien pret Melnkalni būšot ļoti sarežģīts, taču tieši tajā izšķirsies, kura komanda iegūs noslēdzošo ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

“Protams, izbraukumā spēlēt ir grūti. Mums spēlei pret Melnkalni jāsagatavojas pēc iespējas labāk un jābūt gataviem kārtīgai cīņai. Viesos spēlēt nekad nav viegli, it īpaši pret Balkānu valstīm. Viņiem būs ļoti liels atbalsts, atmosfēra būs karsta – tam ir jānoskaņojas un jābūt gataviem,” kaujinieciski noskaņots bija Siliņš.

“Pavisam droši šī būs viena no manas karjeras svarīgākajām spēlēm, ja ne pati svarīgākā. Protams, ar klubiem ir spēlēts finālos, bet ar izlasi tas ir pavisam kas cits. Ar valstsvienību izcīnīt ceļazīmi uz Pasaules kausu būtu ļoti liels panākums visai Latvijai.”

Ikdienā 25 gadus vecais Siliņš pārstāv Itālijas spēcīgākās līgas Avelīno “Sidigas” komandu, bet sezonas pirmajā pusē viņš neilgu laiku spēlēja cita šīs valsts kluba Triestes “Alma” sastāvā.

“Man pašam šī ir ļoti saraustīta sezona – spēlēju jau otrajā klubā, kurā palikšu līdz beigām. Vienmēr var vēlēties labāku sezonu, bet viss kārtībā – Itālijas čempionātā izšķirošās cīņas vēl priekšā. Cerams, tiksim tālu. Konkrēta mērķa nav, bet apzināmies, ka sastāvs mums ir pietiekami labs, lai varētu cīnīties par augstākajām vietām. Itālijas līgā gan ir loti daudz līdzīgu komandu ar Milānu kā favorīti, tāpēc nepavisam nebūs viegli,” atzina Siliņš.

“Sidigas” komanda ir izstājusies no Starptautiskās Basketbola federācijas (FIBA) Čempionu līgas un pēc tam nolēma nespēlēt līmeni zemākajā FIBA Eiropas kausā, kur nu nonākusi Latvijas čempione “Ventspils”. Zīmīgi, ka abas vienības spēlēja vienā grupā un “Sidigas” no izredzēm sasniegt FIBA Čempionu līgas izslēgšanas turnīru atvadījās pēc zaudējuma tieši ventspilniekiem.

“Jau pirms spēles pret “Ventspili” klubs pateica, ka nespēlēs FIBA Eiropas kausā. Grūti pateikt, vai tas ir pareizs lēmums, jo spēlēt vienmēr ir patīkamāk nekā trenēties. Lai arī zemākā līmeņa, tas ir Eiropas turnīrs ar pietiekami spēcīgām komandām. Bet nu neko – cerams, “Ventspils” tiks tālāk,” pauda Siliņš.

Saistītie raksti

“Sidigas” šosezon piemeklēja arī naudas problēmas, bet Siliņš skaidroja, ka tās saistītas ar kluba nenomaksātiem nodokļiem, ne spēlētāju algām, un viņam problēmas pagaidām ar to nav bijušas.

Pasaules kausa kvalifikācijas I grupas kopvērtējumā pēc desmit kārtām līdere ar astoņām uzvarām ir Spānija, bet par vienu panākumu mazāk ir Turcijai. Abas izlases jau ir nodrošinājušas iekļūšanu Pasaules kausa finālturnīrā. Tālāk ar sešām uzvarām seko Melnkalne un Latvija, kamēr Ukrainai ir piecas uzvaras. Savukārt pēdējā, sestā, ar diviem panākumiem ir Eiropas čempione Slovēnija.

Trīs labākās apakšgrupas komandas izcīnīs ceļazīmi uz Pasaules kausa finālturnīru.

LA.lv