×
Mobilā versija
Brīdinājums +7.2°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

Bavārijas iecere veidot nelegālo imigrantu “deportācijas nometnes” izraisa kritiku

begliAFP_10740181

Bavārijas zemes valdība otrdien nonākusi kritikas krustugunīs, paziņojot par ieceri veidot tā dēvētās deportācijas nometnes, kurās izmitināt ekonomiskos imigrantus, kas pamatā ieradušies no Balkānu valstīm un kuru patvēruma pieprasījumi, visticamāk, tiks noraidīti.

Bavārijas premjerministrs Horsts Zēhofers, kas vada Vācijas kancleres Angelas Merkeles pārstāvēto kristīgo demokrātu (CDU) vietējo konservatīvo partiju – Kristīgi sociālo savienību (CSU), nedēļas nogalē pavēstīja, ka netālu no Austrijas robežas tikšot iekārtotas divas nometnes, kurās izvietot nelegālos imigrantus no tām valstīm, kas tiek uzskatītas par drošām un kuru pilsoņi, visticamāk, tiks izraidīti.

Zēhofers norādīja, ka šo nelegālo imigrantu izmitināšana vienā vietā ļaus vienlaicīgi izskatīt arī viņu patvēruma pieprasījumus un atvieglos šo personu izraidīšanu.

Pamatā tas attieksies uz personām, kas ieceļojušas no Albānijas, Kosovas un Melnkalnes.

Tikmēr Vācijas valdošajā koalīcijā esošie sociāldemokrāti (SPD), kā arī opozīcijā esošie “zaļie” apsūdzējuši Zēhoferu centienos vairot savu popularitāti, izmantojot pret imigrantiem vērstos noskaņojumus, kas var vēl vairāk uzkurināt strauji augošo vardarbību pret nelikumīgajiem ieceļotājiem.

“Zēhofera kungam vajadzētu apzināties, ka bēgļu spīdzināšana nav kas tāds, kas tiks pieciests koalīcijā ar SPD,” norādījis sociāldemokrātu līdera vietnieks Ralfs Štegners, piebilstot, ka Bavārijas premjera “musinošā retorika” esot bīstama.

“CSU interesēs nav rast politisku risinājumu pieaugošajam bēgļu skaitam. Tā izvērsusi apzinātu kampaņu pret imigrantiem, kas meklē patvērumu bagātajā Bavārijas zemē,” savukārt norādījusi “zaļo” pārstāve Margarēte Bauze.

Nekontrolētais nelegālo imigrantu pieplūdums kļuvis par vienu no karstākajiem jautājumiem Vācijas politikā.

Tiek prognozēts, ka šogad varasiestādēm iesniegto patvēruma pieprasījumu skaits sasniegs 400 000.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+