Mobilā versija
+21.1°C
Vineta, Oļegs
Ceturtdiena, 17. augusts, 2017
27. februāris, 2017
Drukāt

Bažas par populāru lelli, kas var kļūt par spiegošanas rīku

Ekrānšāviņš no LNT sižetaEkrānšāviņš no LNT sižeta

Patērētāju aizstāvjiem Eiropā bažas par populāru interaktīvo rotaļlietu – lelli, kas var apdraudēt privātumu vai pat kļūt par spiegošanas rīku. Vairākās Eiropas valstīs tāpēc lelli aicina aizliegt. Latvijas Patērētāju tiesību aizstāvji atzīst, ka ar šādu gadījumu saskaras pirmo reizi.

ASV ražotajā lellē “Mans draugs Kaila” iestrādāta tehnoloģija, kas ļauj cilvēkam ar rotaļlietu sarunāties. Tāds pats princips zēniem domātajā robotā. Šajās lellēs ir iebūvēts mikrofons un uz jautājumiem tā atbild, piekļūstot internetam. Taču uzvirmojušas bažas, ka lellē izmantotajai programmatūrai var piekļūt hakeri, tādējādi iegūstot personīgos datus un informāciju par cilvēkiem.

Pievienot komentāru

"Oligarhu sarunas": KNAB deputātiem neļauj kopēt lietas. Prokurori atbild - paši vainīgi! (5)"Oligarhu lietas" parlamentārā izmeklēšanas komisija turpina skaidrot, vai krimināllietas izbeigšana bijusi pamatota. Vakardienas sēdē uzzinājām, ka deputāti nonākuši grūtībās, jo KNAB neļauj kopēt un nest līdzi divus svarīgus lēmumus, kas pievienoti krimināllietā.
Draugiem Facebook Twitter Google+