×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.5°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Baznīca nepatīkami pārsteigta par Krimuldas lēmumu ļaut burties (6)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Luterāņu baznīca izsaka nožēlu par Krimuldas novada domes piešķirto atļauju noteiktās dienās burties, kā arī iesaka to nedarīt.

Kā sarunā sacīja Liepājas diecēzes bīskaps Pāvils Brūvers, baznīca neatbalsta buršanos, jo Dieva vārds to kategoriski neatļauj.

“Bībelē tas nosaukts par ļaunumu,” skaidroja Brūvers.

Spriežot par to, kāpēc bijusi nepieciešamība ļaut burties, Brūvers norādīja, ka buršanās prakse Eiropā pastāvējusi jau sen un mūsdienās vairākās valstīs, piemēram, Vācijā un Anglijā, pastāvot pat raganu un burvju biedrības, kā arī kongresi.

Visticamāk, ka cilvēki izvēlas nodarboties ar burvestībām, lai īsā laikā panāktu vēlamo, sprieda bīskaps. “Tas ir kā sportā, kad cilvēki izvēlas iedzert kādas tabletītes, nevis nopietni sportot.”

Jau ziņots, ka Krimuldas novada dome nolēmusi turpmāk atļaut sabiedriskās vietās noteiktās dienās novadā burties, kas citos novados netiek atļauts. Šāds lēmums pieņemts, jo Krimuldas novada teritorijā atrodas apdzīvota vieta Ragana, un šogad 16.augustā pirmo reizi novadā tiek rīkots raganu tēmai veltīts pasākums “Reģu vakars Raganā”.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

  1. Burtnieks, burinieks, bura, buura… pamataa jeedziens puust, vairot. Vairot speeku, labu. Noveerst neveelamu, ljaunu. Atbolstoshi kvantu fizikja D. Boma un neirokjirurga K. Pribrama Holograafiskaa visuma paradigmai, muusu subjektiivaa realitaate pamatojas apzinjas objektivitaatee. Tas noziimee, ka ir dabiski un pashsaprotami likt litaa savu apzinju, lai ietekmeetu subjektiuvo realitaati. Dabaa tas ir dabiski. Arii cilveekiem tas nav sveshi un buutiibaa ir vinalga kaadus logus(ikonas) tiek izmantotas piekljuvei objektiivajam. Vai taa ir kristiwshu darinaati paliigliidzeklji, kaa krcifiks, gleznoti atteeli vai verbaalas mantras,luugshanas, vai mums piedienoshaa dabas veidotaa izmantoshana un muusu daydzinaashana kaa liigoshana vai kas cits. Es labpraat izmantoju burshanu, lai atvairiitu lietu, kad to neveelos, vai lai mazinaatu viljnju lielumu, kad veelos raamaaku juuru savaa tuvumaa, vai nelielas izmainjas laika ritumaa kaadaa iipashaa gadiijumaa. Un taa nav nebuut sliktaaka darbiiba kaa lietussarga izgatavoshana, vai baseina uzbuuveeshana. Kaapeec liegt dariit gluzhi dabiigas darbiibas? Kaapeec kr. bazniicai buutu jaabuut ekskluziivam monopoolam uz lietu un darbiibu ritumu izmantojot apzinjas speejas?

  2. Protams, ka baznīca noliegs, jo neviens nav nobendējis tik tik daudz kā kristieši. Buršana nekad bijis noziegums. Visas sentautas un ciltis šādi saviem dieviem izlūdzās veiksmi medībās, ražā un pašu dzīvē. Kristieši to nespēja saprast un ķērās pie pārbaudīta līdzekļa – zvēriska spīdzināšana un nāve sārtā. Šodien diez vai kāds riskēs noliegt, ka tādā veidā tika noslepkavoti gaišākie prāti

  3. Toties latvieši nedzer savu dievu asinis un neēd viņu miesu, nav vampīri un kanibāli:)

  4. Ja jau t,a buršana pareģošana ir tāds grēks,tad senie latviešsi visi ir krustā sitami…Pat kāzas un kristības tika plānotas pēc laika zīmēm un ticējumiem…visas zāļu tējas un ziedītes gatavotās,ar svētajiem vārdiem apvārdotās.Tā kā nevajag tik ļoti ganīt visu to kas bijis jau no pirms sākumiem…

  5. Viņš vēl varēja ieteikt sadedzināt visas raganas uz sārta!..:)))

  6. Es arī izsaku nožēlu par baznīcas funkcionāru dziļo domas lidojumu un iesaku baznīcu neapmeklēt. Ja pa rokai gadās kāds kalendārs, paskatieties, kurš gads ir šobrīd. It kā 2014. Laiks beigt šo biznesu, viduslaiki ir aiz muguras… 🙂

Draugiem Facebook Twitter Google+