Latvijā
Novados

Bēnē satraukums: pie bērnudārza logiem top milzu graudu kalte 16

Kadrs no video

Auces novada Bēnes pilsētas iedzīvotāji sit pie trauksmes zvana, baidoties, ka milzu graudu kaltēšanas komplekss apdraudēs pašu un jo īpaši mazu bērnu veselību. Tūkstošiem tonnu graudu kaltēs ne vairāk kā 100 metru attālumā no vienīgā bērnudārza, vēsta TV3 raidījums Bez Tabu.

Patlaban Bēnē notiek AS “Balticovo” graudu pirmapstrādes un kaltēšanas kompleksa izbūve. Būvdarbi notiek aptuveni 70-100 metru attālumā no pirmsskolas izglītības iestādes “Rūķīši”. Paredzēts, ka jau vasaras beigās šeit sliesies astoņas milzīgas graudu uzglabāšanas tvertnes.

Tvertnēs paredzēts uzglabāt 20 tūkstošus tonnu graudu, ko ražas novākšanas laikā piegādās smagajā tehnikā. Tas viss nav pieņemams Bēnes iedzīvotājiem, jo, viņuprāt, nekas no tā nedrīkst notikt pārdesmit metru attālumā no bērnudārza logiem.

“Tas būs ļoti liels troksnis, jo uzstādīs iekārtas, kas graudus uzturēs, lai nesāktu pelēt. No to bēršanas būs lieli putekļi,” satraucies ir Bēnes iedzīvotājs.
Iedzīvotāju viedoklis neinteresē

Teju visi uzrunātie pilsētiņas iedzīvotāji ir pret graudu kaltēšanas iekārtām ciema centrā, kur tuvumā dzīvojamās mājas, bet vistuvāk – bērnudārzs.

“Diez ko pievilcīgi tas neizskatīsies, ka bērnudārzs būs blakus kaltei. Manuprāt, tas ir ļoti neestētiski. Ja šeit būs pastāvīgs troksnis, bērni nevarēs uzturēties ārā, protams, mēs sūdzēsimies,” nostāju pauž bērnudārza audzinātāja.

“Bērni ne tikai spēlējas ārā, bet arī guļ. Kas te būs, kamēr gulēs diendusu?” retoriski vaicā iedzīvotāja Aija.

Bēnes iedzīvotāji ir sašutuši, ka Auces novada domnieki nav vaicājuši viņu viedokli, pirms atļaut ko šādu būvēt. Domnieki atsakās stāties Bez Tabu kameras priekšā un deleģē sarunai ar žurnālistiem Bēnes pagasta pārvaldes vadītāju Algerdu Miksi, kurš informē, ka publiskā apspriešana pirms būvniecības darbu uzsākšanas nav bijusi nepieciešama.

LA.lv