Tehnika
Tehnoloģijas

Bērni uzprogrammē gaismas instalāciju “Staro Rīga” gaismas festivālam 16

Publicitātes foto

Interaktīvo gaismas projekciju „Bērnu zvaigžņu stunda”, kas būs apskatāms uz Rīgas Valsts 3. ģimnāzijas sienas Grēcinieku ielā 10, izveidojuši astoņi divpadsmit gadus jauni bērni – divas meitenes un seši zēni – kuri jau divus gadus apmeklē programmēšanas nodarbības. Ar šo instalāciju skolēni vēlas nojaukt barjeru starp cilvēkiem un tehnoloģijām, atklāt to savstarpējo mijiedarbību un aicināt ikvienu radīt tehnoloģiskus risinājumus, portālu LA.lv informēja projekta autori.

Instalāciju „Bērnu zvaigžņu stunda”, kuras pamatā ir kosmosa tēma jeb zvaigžņu kaleidoskops, bērni ir izveidojuši ar bezmaksas vizuālās programmēšanas valodas Scratch palīdzību.Instalācija ir papildināta arī ar bērnu zīmētām gleznām – to veidošanā izmantota īpaša krāsa, kas ļauj gleznām darboties kā pogām. Pieskaroties gleznām, apmeklētāji varēs mijiedarboties ar zvaigžņu kaleidoskopiem, piemēram, mainīt to ātrumu, virzienu vai krāsas. Ar programmēšanas palīdzību bērni ir aizstājuši ierastos mākslas izteiksmes veidus – mūzika, māksla, rakstniecība, u.tml. – un radījuši līdzvērtīgi radošu mākslas objektu.

Galerijas nosaukums

„Man ļoti patika rakstīt programmu kopā ar savu draugu Ernestu, tas bija jautri. Tomēr vēl interesantāk bija taisīt lielās pogas. Es ceru, ka pasākumā mums viss izdosies un visiem mūsu projekts patiks,” stāsta vienpadsmit gadus jaunais Viktors, kurš piedalījies instalācijas tapšanā. Viņš arī piemin, ka instalācija izveidota no salīdzinoši nedaudz lietām – bērniem bijis nepieciešams dators, littleBits Makey Makey platforma un krāsas gleznu veidošanai. Kopējo darbu, protams, pieskatījuši arī trīs izglītības iniciatīvas “Learn IT” skolotāji.

LA.lv