Bertānam Eirolīgas rekords 0

Latviešu basketbolists Dāvis Bertāns ceturtdien guva 20 punktus ULEB Eirolīgas turnīra spēlē, tomēr viņa pārstāvētā Serbijas čempionvienība Belgradas “Partizan” zaudēja cerības sasniegt sacensību ceturtdaļfinālu.

Numeroloģija un skaitļu maģija: kā jūsu tālruņa numurs ietekmē jūsu likteni un kad to mainīt? 1
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178

Aizvadītajā otrā posma – “Top 16” turnīra – mačā “Partizan” ar 73:84 (10:16, 20:22, 15:25, 28:21) izbraukumā piekāpās Krievijas komandai Krasnodaras “Lokomotiv-Kubaņ”.

Trešās trešdaļas sākumā “Partizan” komanda bija pietuvojusies līdz 34:38, tomēr turpinājumā mājinieki veica izrāvienu 13:1. Ceturtās desmitminūtes sākumā “Lokomotiv-Kubaņ” komandai bija arī vairāk nekā 20 punktu pārsvars, bet tās vidū Bertāns guva desmit savas komandas punktus pēc kārtas, ļaujot no 49:70 pietuvoties līdz 59:74. Reāli iesaistīties cīņā par uzvaru gan viesiem neizdevās.

Bertāns, kuram šī bija vien trešā spēle pēc smagas traumas izārstēšanas, laukumā pavadīja 19 minūtes un 56 sekundes, pamanoties kļūt par rezultatīvāko spēlētāju. Latvietis realizēja četrus no pieciem izpildītajiem divpunktu metieniem un četrus no septiņiem tālmetieniem.

Tāpat Bertāns pieļāva divas kļūdas un nopelnīja trīs piezīmes, tiekot pie 15 efektivitātes koeficienta punktiem.

Tikmēr “Lokomotiv-Kubaņ” rindās rezultatīvākais ar 18 punktiem, piecām atlēkušajām bumbām un septiņām rezultatīvām piespēlēm bija Deriks Brauns.

Kā zināms, pagājušās klubu sezonas pēdējā mačā Bertāns guva ceļgala krustenisko saišu traumu, bet lielu daļu no rehabilitācijas procesa viņš aizvadījis Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) komandas Sanantonio “Spurs” ārstu virsvadībā.

Vien pirms nedēļas latvietis aizvadīja savu pirmo oficiālo spēli vairāk nekā pēc 280 dienu pārtraukuma, turklāt kļuva par desmito latviešu basketbolistu, kurš devies laukumā šī turnīra otrā posma spēlē.

Bertānu 2011.gada vasarā NBA draftā otrajā kārtā ar kopējo 42.numuru izvēlējās Indiānas “Pacers” komanda, bet uzreiz pēc tam viņš tika aizmainīts uz Sanantonio “Spurs”. Bertāns kļuva tikai par otro Latvijas basketbolistu, kurš draftēts NBA.

Kā ziņots, ceturtdien kārtējo neveiksmi piedzīvoja Lietuvas čempionvienība Kauņas “Žalgiris”, kas savā laukumā ar 72:84 (12:20, 23:18, 22:28, 15:18) piekāpās Turcijas klubam Stambulas “Galatasaray Liv Hospital”.

Otrās ceturtdaļas sākumā “Galatasaray Liv Hospital” izdevās panākt 11 punktu pārsvaru (25:14), taču līdz pirmā puslaika izskaņai “Žalgiris” deficītu bija likvidējuši, jau otrā puslaika sākumā panākot minimālo 37:38. Taču turpinājumā labāk veicās Turcijas komandas basketbolistiem, kuri trešās trešdaļas izskaņā bija panākuši 12 punktu pārsvaru (64:52), to noturot arī noslēdzošajā ceturksnī.

“Galatasaray Liv Hospital” vienības labā 19 punkti un septiņas rezultatīvas piespēles pazīstamā Puertoriko spēlētāja Karlosa Arrojo rēķinā.

“Žalgiris” sastāvā rezultatīvākais ar 19 punktiem bija Dastins Dentmons.

Kā zināms, latvietis Kaspars Vecvagars, kurš pārstāv “Žalgiris” vienību, iedzīvojies ceļgala krustenisko saišu plīsumā.

F apakšgrupas kopvērtējumā “Partizan” ar trim uzvarām 12 spēlēs ieņem septīto vietu, apsteidzot tikai “Žalgiris” komandu, kuras kontā ir viens panākums.

ULEB Eirolīgas otrajā posmā 16 komandas sadalītas divās grupās, bet pēc divu apļu turnīra ceturtdaļfinālam kvalificēsies četras katras grupas labākās vienības.

Ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noteikti sērijās līdz trim uzvarām, bet pēc tam Milānā maija vidū notiks finālčetrinieka turnīrs.