×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
1. novembris, 2012
Drukāt

Bezbailīgais balsu astoņnieks Rīgā


ReklāmfotoReklāmfoto

Ziema šogad iestājusies agri ne tikai dabā, bet arī koncertu dzīvē – Hermaņa Brauna fonds jau 5. novembrī atklāj ikgadējo festivālu “Winterfest”, uz Latviju aicinot Lielbritānijas skaisto balsu ansambli “Voces8”, kas Latvijas Nacionālajā operā sniegs senās mūzikas, džeza, klasikas un Ziemassvētku melodiju koncertu.


 

Oktets, kā to rāda nosaukumā minētais skaitlis, ir ansamblis, kurā savu balsu spēku rāda seši jauni, talantīgi un enerģiski dziedātāji un divas dziedātājas, 2003. gadā to izveidoja kādreizējie Vestminsteras abatijas kora dalībnieki, balstoties uz Anglijas bagātajām kordziedāšanas tradīcijām. “Voces8” daudzveidīgajā repertuārā ir gan angļu renesanses mūzika un klasika, gan arī džezs un popmūzika pašu grupas dalībnieku aranžējumos.

Viņu rokraksts ir a cappella dziedājumi īpaši izsmalcinātā un tikai viņiem raksturīgā manierē. Konservatīvākus kritiķus mazliet šokē apstāklis, ka grupa uz albumu vāciņiem un koncertos parādās vizuālā ietērpā, kas vairāk raksturīgs nevis atturīgas akadēmiskās tradīcijas pārstāvjiem, bet enerģiskiem popmūziķiem piedienošos tērpos.

Deviņos pastāvēšanas gados grupa uzstājusies visos kontinentos, arī prestižās koncertzālēs, tostarp “Royal Festival Hall” un Vigmora zālē Londonā, arī Telavivas operā un Nacionālajā Atskaņotājmākslas centrā Pekinā. Grupa plūkusi laurus starptautiskos konkursos Itālijā un Spānijā. “Voces8” koncertus regulāri translē radio un televīzija, arī “Deutschlandradio Kultur”, “Arte TV”, BBC un “Radio France Musique”. Mūziķu kontā ir jau astoņi studijas albumi, jaunākais no tiem “In the Beginning” (2008).

“Divas astotdaļas no “King’s Singers”, trīs – no “Swingle Singers”, triepiens no Bobija Makferina un Kalifornijas saulrieta. Tas jādzird ikviena “a capella” pielūdzējam, ne tikai dziedāšanas, bet arī producenta vērtīgā darba un Džima Klementsa bezbailīgo aranžējumu dēļ,” par “Voces8” raksta “BBC Radio 3” mūzikas žurnālists.

Festivāla “Winterfest” ietvaros Rīgā viesosies “Grammy” un “Grand Prix du Disque” balvas ieguvēji, Itālijas kamerorķestris “I Solisti Veneti” (19. XI), “Grammy”, Amerikas Kamermūzikas balvas ieguvēji “Takács Quartet” (8. XII), kā arī pašmāju mākslinieki – Latvijas Radio koris diriģenta Sigvarda Kļavas vadībā kopā ar solistu Kasparu Zemīti (12. XII), ekstravagantā dziedātāja Ute Lempere (18. XII), savukārt jaunajā gadā “Winterfest” ietvaros pie klausītājiem atgriezīsies Pareizticīgie dziedoņi (12. I), uzstāsies Svētās Cecīlijas akadēmijas orķestris (11. II), bet noslēgumā – Dizija Gilespija afrokubiešu džezs (13. II). Slavenās vijolnieces Viktorijas Mullovas un “The Matthew Barley Ensemble” kopīgā koncerta datums vēl tiks izziņots.

 

VARBŪT NODER

Vieta – Latvijas Nacionālā opera.

Laiks – 5. XI 19.00.

Biļetes – “Biļešu serviss” kasēs, HYPERLINK “http://www.bilesuserviss.lv” www.bilesuserviss.lv.

Cena – Ls 5 – 10.

 

 

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+