Sports
Ziemas sports

Biatlonistam Deksnim piektā vieta pasaules junioru čempionātā 0

Latvijas biatlonists Ingus Deksnis ceturtdien Slovākijā izcīnīja piekto vietu pasaules junioru čempionāta sacensībās 15 kilometru individuālajā distancē.

Deksnis vienīgais no startējušajiem biatlonistiem nepieļāva kļūdas šaušanā, finišu sasniedzot pēc 41 minūtes un 27,4 sekundēm. Slēpošanas ātrumā Deksnis uzrādīja 54.rezultātu, taču izcilā precizitāte ugunslīnijā ļāva viņam izcīnīt augsto piekto vietu.

Tikmēr par čempionu kļuva divas soda minūtes nopelnījušais norvēģis Sindre Petešens, kuram latvietis zaudēja minūti un 10,2 sekundes.

Vēl uz goda pjedestāla kāpa vācietis Dāvids Zēbels un krievs Ņikita Lobastovs, kuri atpalika attiecīgi 51,2 un 55,2 sekundes. Deksnim līdz bronzas medaļai pietrūka 15 sekundes.

Tikmēr vēl viens Latvijas biatlonists Vladislavs Ņedaivodins nopelnīja divas soda minūtes, uzvarētājam zaudējot trīs minūtes un 36,3 sekundes. Ņedaivodinam trasē bija 57.ātrākais solis.

Distances finišu sasniedza 84 biatlonisti.

Deksnis pērnajā sezonā debitēja Pasaules kausa sacensībās, bet šosezon viņš startēja tikai IBU kausa posmos.

Planētas meistarsacīkstēs juniori dala arī punktus junioru Pasaules kausa kopvērtējumā, kur Deksnis ar 53 punktiem atrodams 56.vietā, bet Ņedaivodins ar 11 punktiem ir 81.pozīcijā.

Plkst.15.30 tiks dots starts 12,5 kilometru individuālajā distancē juniorēm, kur Latviju pārstāvēs Annija Keita Sabule.

Pasaules čempionāts jauniešiem un junioriem ilgs līdz 28.februārim. Sākotnēji tā norise bija plānota Pleskavas apgabalā Krievijā pavisam netālu no Latvijas robežas, tomēr pēc šīs valsts dopinga skandāla tā no sacensību rīkošanas atteicās.

LA.lv