Mobilā versija
+1.2°C
Aldonis, Agija
Trešdiena, 29. marts, 2017
17. novembris, 2015
Drukāt

Biedrība: itāļi vēlas Latvijā celt kazas piena kombinātu; baltkrievi – pirkt vaislas kazas

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Itāļu investori šogad ir izrādījuši interesi celt kazas piena pārstrādes rūpnīcu Latvijā, savukārt baltkrievi no Latvijas kazkopjiem vēlas pirkt vaislas dzīvniekus, aģentūrai BNS pastāstīja Latvijas Kazkopības biedrības valdes priekšsēdētāja Kristīne Piliena.

Itāļu investori ir izrādījuši interesi celt rūpnīcu un tajā saražoto produkciju pilnībā eksportēt uz ārvalstīm. Pēc Pilienas teiktā, starp pārējām Eiropas valstīm, kur ir attīstīta kazkopības nozare, Latvijā ir zemākas piena iepirkuma cenas, līdz ar to ārvalstu uzņēmējiem ir izdevīgi sadarboties ar Latvijas kazkopjiem.

Vienlaikus viņa piebilda, ka Latvijas kazkopji vēlētos gūt lielāku pārliecību no itāļu investoriem, ka Latvijā tiešām tiks būvēta kazas piena pārstrādes rūpnīca, lai izlemtu, vai nozari ir vērts paplašināt vai nē.

Tāpat Piliena pastāstīja, ka savukārt Baltkrievijas lauksaimnieki šogad ir izrādījusi interesi par kazas piena un vaislas dzīvnieku iegādi no Latvijas kazkopjiem, taču, ņemot vērā pagātnē neizdevušos darījumu, Latvijas kazkopjiem nav pārliecības, ka projekts realizēsies un sadarbība būs ilglaicīga, tāpēc kazas pienu Baltkrievijai nav plānots pārdot. “Ja mēs arī gribētu ar viņiem ilgtermiņā strādāt, tad mēs uztraucamies par viņu nopietnību, lai nav tā, ka vienu reizi viņi paņem no mums pienu un pēc tam atkal vairāk nē,” sacīja Piliena.

Tāpat nenopietna šķita arī potenciālo sadarbības partneru vēlme caur Baltkrieviju piegādāt pienu uz tiem piederošu piena pārstrādes rūpnīcu Krievijā, kur ir noteikts embargo, atzina Piliena.

Savukārt vaislas dzīvniekus Latvijas kazkopji būtu gatavi eksportēt uz Baltkrieviju, taču nespēj nodrošināt vajadzīgos apmērus, tāpēc varētu eksportēt tikai daļu no prasītā apmēra. Piliena arī atzina, ka vaislas dzīvnieku eksporta attīstību uz Baltkrieviju apgrūtina arī valstī noteiktās sarežģītās muitas ūnijas prasības. “Mēs tos [vaislas dzīvniekus] varam tirgot, bet viņu pašu sanitārie noteikumi uz robežas ir tādi, ka pēdējā mirklī pasaka, nē – jūs neko nevarat vest. Tas ir starpvalstu, varētu teikt, globāli nopietns jautājums, kas ir jārisina,” atzina Pieliena.

Latvijas Kazkopības biedrība ir sabiedriska organizācija, kas dibināta 2006.gadā.

Pievienot komentāru

Mazajiem zemniekiem būs 15 000 eiro vienreizējais atbalsts (2)Mazās lauku saimniecības, kuru gada apgrozījums svārstās 2000-15 000 eiro robežās, varēs pretendēt uz 15 000 eiro vienreizējo atbalstu.
"Sadales tīkls" iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju; uzstādīs visā Latvijā (10)AS ”Sadales tīkls” iegādāsies 200 000 viedo skaitītāju, aģentūrai LETA teica uzņēmuma pārstāve Tatjana Smirnova.
Pasaulē
Draugiem Facebook Twitter Google+