Ekonomika
Bizness

Bijušai vadībai aizdomas par mēģinājumu negodīgi pārņemt “Olainfarm”3


Ivars Kalviņš
Ivars Kalviņš
Foto – Matīss Markovskis

Farmācijas kompānijā “Olainfarm” uzņēmumā negaidīti nomainīta padome. Zinātnieka un uzņēmēja Ivara Kalviņa vietā to turpmāk vadīs jurists – zvērināts advokāts Pāvils Rebenoks. Bijusī “Olainfarm” vadība pauž aizdomas par mēģinājumu negodīgi pārņemt uzņēmumu. TV3 raidījuma “Nekā Personīga” rīcībā nonākušais sarunu ieraksts rāda, ka izmaiņas uzņēmumā varētu būt apšaubāmu nodomu vadītas.

Pērn decembrī negaidīti nomira “Olainfarm” lielākais akcionārs Valērijs Maligins. Testamentā viņš visu mantu novēlēja savām meitām. Valērija sieva Elīna Maligina tajā nebija minēta. Likums laulātajiem paredz neatraidāmā mantinieka tiesības, tādēļ atraitne testamentu apstrīdēja. Līdz strīda atrisināšanai par mantojuma aizgādni kļuva vecākā meita Irina Maligina.

Maija beigās strīdnieki izlīga. Prese ziņoja, ka atraitne saņems 10 miljonus eiro, bet “Olainfarm” paliks meitām. Mantojumam bija jāstājas spēkā šajās dienās. Īsi pirms tas notika, 4. septembrī Irina Maligina izmantoja savas mantojuma aizgādņa tiesības un negaidīti – “Olainfarm” akcionāru sapulcē nomainīja uzņēmuma padomi.

“Tas bija pēdējais brīdis, kad Irinai Maliginas kundzei bija tiesības balsot vienai. Ja es pareizi saprotu, tad šonedēļ abas pārējās māsas varēs beidzot saņemt mantojuma apliecības un beidzot stāties savās tiesībās. Tad Maliginas kundzei piederētu tikai viena trešdaļa no mantojuma balsīm,” raidījumam teica bijušais “Olainfarm” padomes priekšsēdētājs Ivars Kalviņš.

Taču 4.septembrī Irina vēl pārstāvēja balsu vairākumu uzņēmuma akcionāru sapulcē. To vadīja advokāts Mārtiņš Kvēps. Iepriekš plānotos jautājumus no darba kārtības izņēma. Un uzņēmuma padomē iecēla advokātu Pāvelu Rebenoku un juristu Mārtiņu Krieķi.

“Es šo akcionāru sapulci atklāju, tajā piedalījos, bet pēc tam izrādījās, ka Maliginas kundzei ir cits scenārijs un sapulces norise aizgāja pavisam citā gultnē, es līdz galam nepaliku, jo man vairs nebija interesanti. Vairākuma akcionāru pārstāve viņa bija vienīgā, jo pārējās divas meitas nebija tiesīgas balsot, jo neviena no viņām nebija saņēmusi mantojuma apliecību, nebija pilnvērtīgas mantinieces juridiskā izpratnē. Tur bija daudz cilvēku, daži no viņiem brīnījās par jauno padomes sastāvu un vēlējās vismaz redzēt sejas. Bet tas jau neko neizsaka, ja viens cilvēks var nobalsot par visiem, balsu vairākums ir viena cilvēka rokā,” notikumus atstāstīja Kalviņš.

“Nekā personīga” rīcībā nonācis kādas sarunas ieraksts par negaidītajiem notikumiem.

Augusta beigās satiekas Mārtiņš Krieķis, Irina Maligina, otra mantiniece Nika Saveļjeva un viņas vīrs Sergejs Saveļjevs. Krieķis cenšas pārliecināt Niku un Irinu atteikties no saviem advokātiem un kļūt par viņa un Rebenoka klientēm, solot sakārtot iespēju piekļūt “Olainfarm” naudai.

Pēc raidījuma uzsvērtā, nepilnu gadu pēc uzņēmēja Valērija Maligina nāves kompānija “Olainfarm” nonākusi juristu rokās. Mantinieku strīdi pasliktinājuši farmācijas uzņēmuma stāvokli, norāda”Nekā Personīga”. Tā akciju cena kopš Valērija Maligina nāves ir kritusi par 30%.

“Ja jūs gribat uzņēmumu reiderisma kārtībā vai kā savādāk, tad ir nepieciešams, lai akciju kurss nokrīt iespējami zemu, lai varētu par pēc iespējas lētāku naudu šo uzņēmumu dabūt, vai vislabāk bankrotēt. Ja uzņēmums bankrotē, tad banka ir pirmā, kas var par saviem kredītiem šo uzņēmumu savākt. Kā jūs ziniet, parasti jau ir tā, ka bankas neizsniedz kredītus vairāk kā par 35% no kapitalizācijas vērtības. Vajag tik to vērtību nosist zemē, pēc tam par 35% jūs varat dabūt visu uzņēmumu,” savu viedokli pauda Kalviņš.

Presē izskanējis, ka interese par “Olainfarm” ir arī uzņēmējam Jurim Savickim. Valērija Maligina meita Nika Saveļjeva neslēpj, ka viņš bijis ģimenes draugs, tomēr viņa noliedz, ka Savickis būtu iesaistīts strīdos ap mantojumu.

Kādi ieraksti nonākuši raidījuma rīcībā, skatieties VIDEO:

LA.lv
LA
LA.LV
Ekonomika
Latvijas uzņēmuma “Sonarworks” automašīnas audiosistēmas uzlabojumi kļuvuši par jaunatklājumu starptautiskā konkursā
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
5G bāzes stacijas būs arī Daugavpilī un Jelgavā
17 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
“Huawei” iestājas Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācijā 1
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
9 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
6 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
14 stundas