Latvijā
Rīga

Biļetes uz kruīza braucienu no Helsinkiem uz Rīgu bija izpārdotas 0

Foto no www.tallink.lv

Igaunijas prāmju operatorkompānijas “Tallink” izmēģinājuma kruīza braucienā no Helsinkiem uz Rīgu devās vairāk nekā 3000 pasažieru.

“Tallink” prāmis “Silja Europa” no Helsinkiem uz Latvijas galvaspilsētu izbrauca svētdienas vakarā un otrdienas pēcpusdienā atgriezās Somijas galvaspilsētā.

Somijas laikraksts “Iltalehti” vēstīja, ka biļetes uz izmēģinājuma kruīza braucienu bija izpārdotas.

“Tallink” preses pārstāve Marika Nejda apstiprināja, ka prāmī ir 3300 pasažieru vietas un visas kajītes bija izpārdotas. Viņa piebilda, ka tas gan nenozīmē, ka visas gultasvietas bija aizņemtas, bet pasažieru skaits pārsniedza 3000.

Daži pasažieri gan sūdzējās par garajām rindām kafejnīcās un restorānos, tomēr kompānijas pārstāve uzsvēra, ka visi pasažieri saņēma ēdināšanas pakalpojumus. Viņa pauda nožēlu par rindām.

“Tallink” preses pārstāve norādīja, ka tagad kompānija analizēs, vai ir vērts veidot pastāvīgu prāmju satiksmi starp Helsinkiem un Rīgu.

Jau vēstīts, ka “Tallink” cenšas noskaidrot Somijas iedzīvotāju interesi par jūras braucieniem uz Rīgu, tādēļ nedēļas nogalē tika organizēts izmēģinājuma kruīza brauciens no Helsinkiem uz Latvijas galvaspilsētu.

Vēl pagājušā gada nogalē, kad Igaunijas jaunā valdības koalīcija paziņoja par nodomu straujāk celt akcīzes nodokli alkoholiskajiem dzērieniem, “Tallink” norādīja, ka neplāno atklāt prāmju reisus starp Rīgu un Helsinkiem. “Pašlaik to neplānojam, bet mēs vienmēr rūpīgi sekojam līdzi notikumiem tirgū un neko neizslēdzam, ja tas būs jēgpilni,” tolaik paziņoja kompānijā.

Pašlaik ar “Tallink” prāmjiem no Rīgas iespējams doties uz Stokholmu.

“Tallink Grupp” veic pasažieru un kravas pārvadājumus ar prāmjiem Baltijas jūrā.

Uzņēmuma akcijas kotē Tallinas fondu biržas oficiālajā sarakstā. Lielākais akcionārs ir Igaunijas investīciju kompānija “Infortar”, kam pieder 38% “Tallink Grupp” akciju.

LA.lv