×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.8°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
16. maijs, 2012
Drukāt

Biodegvielas ražotāji lūgs Valsts prezidenta atbalstu

znatnajs_daumants3

Biodegvielas ražotāji lūgs Valsts prezidentu Andri Bērziņu risināt nozarē radušās problēmas, ko izraisījusi valsts atbalsta pārtraukšana. Kā intervijā Latvijas Radio sacīja Biodegvielas un bioenerģiju asociācijas prezidents Daumants Znatnajs, aicinājumu augstajai valsts amatpersonai parakstījuši 800 cilvēki.

“Varbūt viņš prasīs kaut ko sākt,” sacīja Znatnajs, norādot, ka pretējā gadījumā biodegvielas ražotāji rīkos piketu un taisnību meklēs Eiropas Savienības institūcijās.

“Mēs gaidām normālu dialogu. Ja pasaka tikai, ka naudas nav, tas nav risinājums,” sacīja Znatnajs, uzsverot, ka biodegvielas ražotājus apmierinātu arī netiešs atbalsts, palielinot obligātā biodegvielas piejaukuma daļu degvielai.

Jau ziņots, ka bioetanola ražotnē SIA “Jaunpagastā Plus” strādājošo kolektīvā atlaišana, un “situācijā vainojama nevis uzņēmuma vadība, bet formāla un vienaldzīga ierēdņu attieksme”.

Par 18 cilvēku jeb puses darbinieku atlaišanu paziņoja arī rapša pārstrādes un biodegvielas ražotāja SIA “Delta Rīga” vadītājs Leonīds Krasnijs. Vienlaikus, saskaņā ar Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA “Lursoft” informāciju “Delta Rīga” darbinieku skaits jau pagājušā gada decembrī bija 18 cilvēki. Uzņēmums pērn strādājis ar 6325 latu peļņu salīdzinājumā ar 1,2 miljonu latu peļņu 2010.gadā. Tikmēr neto apgrozījums 2011.gadā krities par 43% un bija 879 847 latu salīdzinājumā ar 1,54 miljonu apgrozījumu 2010.gadā.

Daumants Znatnajs biznesa portālam “Nozare.lv” iepriekš norādīja, ka atbildīgās Ekonomikas ministrijas (EM) amatpersonas dara visu, lai biodegvielas nozari “norakstītu”. Znatnajs uzskata, ka, neiedziļinoties nozares problemātikā, neanalizējot biodegvielas ražošanas ietekmi uz tautsaimniecību un tās perspektīvas, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts “nepārtraukti propagandē, ka sākotnējie politikas mērķi nav sasniegti un valstij nav jāiegulda nozarē, kas nespēj darboties patstāvīgi”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+