×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.4°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
8. decembris, 2013
Drukāt

Braukšanu uz autoceļiem daudzviet apgrūtina sniegs un apledojums

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Vehicles drive through drifting snow on the A6 road near the town of Buxton in north-west England, on March 22, 2013. Britain should be celebrating the start of spring but the kingdom was shivering Friday after heavy snowfall left tens of thousands of homes without power. AFP PHOTO / ANDREW YATES

Braukšanas apstākļus uz valsts galvenajiem autoceļiem daudzviet apgrūtina sniegs un apledojuma veidošanās, informēja VAS “Latvijas Valsts ceļi” (LVC).

Rīgas apkārtnē, Ainažu, Bauskas, Jelgavas, Liepājas un Ventspils virzienos braukšanas apstākļus visā maršruta garumā apgrūtina sniegs un apledojuma veidošanās, brauktuves tīra un kaisa.

Siguldas virzienā autoceļš vietām sniegots posmā Rīga – Līgatne, brauktuves tīra un kaisa.

Valmieras virzienā sniegs apgrūtina braukšanas apstākļus posmā Murjāņi – Braslas tilts. Brauktuves, kur tas ir nepieciešams, tīra un kaisa.

Daugavpils virzienā vietām snieg un veidojas apledojums, kas apgrūtina braukšanas apstākļus posmos Rīga – Lielvārde, Daugavpils – Pāternieki, Jēkabpils – Ludza un Grebņeva – Špoģi. Brauktuves tīra un kaisa ar pretslīdes materiāliem.

Uz reģionālajiem autoceļiem sniegs un vietām apledojuma veidošanās apgrūtina braukšanas apstākļus Bauskas, Jelgavas, Ogres, Aizkraukles, Rīgas, Dobeles, Kuldīgas, Liepājas, Talsu, Saldus, Tukuma, Ventspils, Balvu, Krāslavas, Ludzas, Daugavpils, Limbažu un Madonas apkaimēs. Brauktuves tīra un apstrādā ar pretapledojuma materiāliem.

Saskaņā ar meteoroloģisko prognozi šodien vietām gaidāmi nokrišņi – slapjš sniegs un sniegs, kas veicinās apledojuma veidošanos uz brauktuvēm.

Sasalstot uz brauktuves esošajam mitrumam, kad gaisa temperatūra svārstās ap nulli grādiem, var veidoties apledojums jeb tā saucamais “melnais ledus”, kuru ir īpaši grūti pamanīt, norāda LVC. Šādos apstākļos paaugstinātas apledošanas riska vietas ir tilti un ceļu pārvadi, kā arī ceļu posmi ūdenstilpņu un mežu tuvumā.

Lai nepakļautu sevi un citus ceļu satiksmes dalībniekus paaugstinātam riskam, LVC aicina autovadītājus izvēlēties laika apstākļiem un ceļa stāvoklim atbilstošu braukšanas ātrumu un manieri, kā arī laicīgi sagatavot savus transportlīdzekļus braukšanai ziemas apstākļos, īpaši pievēršot uzmanību transportlīdzekļa riepu stāvoklim un gaismu regulējumam.

Plašāku un detalizētu informāciju par braukšanas apstākļiem un autoceļu ziemas uzturēšanas klasēm un prasībām var iegūt “www.lvceli.lv”, “www.celugids.lv”, kā arī zvanot pa bezmaksas diennakts informatīvo tālruni 80005555.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+