Sports
Citi sporta veidi

Briedis atsācis sadarbību ar savu pirmo treneri Čerņigovu0


Mairis Briedis.
Mairis Briedis.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Latvijas boksa zvaigzne Mairis Briedis atsācis sadarbību ar savu pirmo treneri Vasīliju Čerņigovu.

Briedis 15.jūnijā “Arēnā Rīga” Pasaules boksa supersērijas pirmā smagā svara kategorijas (līdz 90,7 kilogramiem) pusfinālā tiksies ar poli Kšištofu Glovacki. Šobrīd pilnā sparā rit boksera treniņnometne, kurā Briedim paredzēti vairāki sparingpartneri.

“Mairim ieplānoti septiņi sparingpartneri, bet varētu būt, ka pievienosies vēl astotais. Šoreiz par sparinga partneriem nevaram sūdzēties, jo ir atbraukuši labi bokseri. Vairums no viņiem gan vēl tikai pie mums brauks,” par gatavošanos cīņai stāstījis sportista pārstāvis Raimonds Zeps.

Visi sparingpartneri šoreiz ir no ārzemēm. Tāpat nelielas izmaiņas notikušas Brieža treneru kolektīvā.

“Mairis atsācis sadarbību ar savu iepriekšējo treneri Vasīliju Čerņigovu. Jau pavasarī bija pirmās sarunas, Mairis kopā ar treneri Dmitriju Šiholaju aizbrauca uz Maskavu ciemos pie Vasīlija. Šiholajs komandā palicis kā galvenais treneris, bet abi speciālisti saprotas labi un ir sadalījuši lomas. Čerņigovs gan vēlāk uz brīdi atgriezīsies Maskavā, bet cīņas nedēļā viņš būs atpakaļ Latvijā un būs Maira stūrī cīņas laikā,” atklāja Zeps.

“Vasīlijs Mairim ir kā otrais tēvs, nav runa tikai par boksu. Viņi kopā ir pavadījuši daudzus gadus. Ja kādam var pierakstīt Maira panākumus, Vasīlijs ir pirmais rindā.

Viņš Mairi ir sagatavojis taktiski un tehniski,” skaidroja boksera pārstāvis.

Ziemā Čerņigovs intervijā žurnālam “Sporta Avīze” atklāja, ka, ja abi atsāks sadarbību, ar Mairi ir gatavs strādāt tikai Maskavā.

“Šajā jautājumā panācām kompromisu. Ja Krievijā varētu dabūt labus sparingpartnerus, par to varētu padomāt, bet realitātē nav, pie tam viņiem jābūt kreiļiem. Turklāt vest sparingpartnerus no Eiropas uz Krieviju ir praktiski sarežģīti. Latvijā ir viss zināms, te var aizvadīt visproduktīvāko sagatavošanās posmu, ja laikapstākļi to atļauj. Un tie atļauj,” atzīmēja Zeps.

Boksera pārstāvis arī pauda gandarījumu, ka Briedim ilgais starpposms starp cīņām beidzot ļāvis savest kārtībā veselību un rehabilitācijas process ir pilnībā pabeigts.

Saistītie raksti

Šobrīd vēl nav zināms, vai Briedis ar Glovacki pusfinālā dalīs kādu no čempiona jostām. Trīs čempionu jostas pieder ukrainim Oleksandram Usikam, kuram debitējot smagsvaros, tās kļūs vakantas.

“Sarunas starp supersērijas rīkotājiem un boksa organizācijām notiek visu laiku. Jāskatās, kā situāciju mainīs fakts, ka Usiks dabūja traumu un vēl nedebitēs smagsvaros. Jostas jebkurā gadījumā nonāks supersērijā – pirms pusfināliem vai fināla,” atklāja Zeps.

LA.lv