×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.6°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
19. februāris, 2013
Drukāt

Briseles lidostā nozagti dimanti 50 miljonu dolāru vērtībā

Foto - AFPFoto - AFP

Briseles lidostā grupa smagi bruņojušos laupītāju naktī uz otrdienu nozaguši 50 miljonus dolāru (26 miljonus latu) vērtus dimantus, kurus bija paredzēts transportēt no Antverpenes uz Cīrihi.

Paziņojot par notikušo, Antverpenes Pasaules dimantu centrs (Antwerp World Diamond Centre – AWDC) norādīja, ka tā ir viena no vērienīgākajām zādzībām, kāda piedzīvota. Nozagti neapstrādāti dimanti. Kam tie piederējuši, AWDC preses pārstāve neatklāja. Laupīšanu pastrādāja astoņi smagi bruņoti vīri, kuri ieradās lidostā divās melnās automašīnās, kuru marķējums atgādināja policijas transporta līdzekļus, paziņoja Briseles prokuratūras preses pārstāve.

Zagļi izbrauca cauri drošības barjerām un lielā ātrumā sasniedza pasažieru lidmašīnu, kas jau atradās uz skrejceļa. Viņi piespieda atvērt kravas nodalījumu, lai savāktu tur jau iekrautos dimantus. Noziedznieki bija tērpušies policijas tipa uniformās un bruņojušies ar automātiskajiem ieročiem. “Viņi vēlējas izlikties par policistiem,” norādīja prokuratūras preses pārstāve, piebilstot, ka pārsteidzošā kārtā ieroči netika lietoti, un neviens nav ievainots. Laupītāji nozaga tikai daļu no visas dimantu kravas. Noziedznieki savāca 120 iepakojumus ar dimantiem un aizbrauca pa to pašu ceļu, pa kuru ieradās. Laupīšana aizņēma vien pāris minūtes, un lidmašīnas pasažieri nemaz nepamanīja, ka noticis noziegums.

Viens no laupītāju transporta līdzekļiem vēlāk tika atrasts netālu no lidostas pilnīgi izdedzis. Briseles prokuratūras pārstāve informēja, ka izmeklēšanu veic īpašā prokuratūras vienība, kas nodarbojas ar organizētās noziedzības lietām un šajā gadījumā sadarbojas arī ar Šveices varasiestādēm. “Šī nebija nejauša laupīšana. Tā bija labi sagatavota, tie bija profesionāļi,” viņa piebilda.

AWDC aplēses liecina, ka globālais dimantu bizness ik gadu mērāms aptuveni 60 miljardos dolāru. Uz Antverpeni un no tās ik dienu tiek transportēti dimanti aptuveni 200 miljonu dolāru vērtībā. Antverpenē, kas pazīstama kā dimantu tirdzniecības centrs jau vismaz pēdējos 500 gadu, darbojas vairāk nekā 4500 dimantu tirgotāju.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+