×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
10. oktobris, 2014
Drukāt

Britānijas un ASV lidostās tiks ieviestas medicīniskās pārbaudes

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Britānijas valdība lēmusi, ka turpmāk Londonas lidostās Hītrovā un Getvikā ceļotājem, kuri būs ieradušies no Āfrikas valstīm, Ebolas vīrusa dēļ būs jāiziet medicīniskā kontrole.

Britu laikraksts “The Guardian” raksta, ka cilvēkiem, kuri Londona ieradīsies no Ebolas vīrusa visvairāk skartajām valstīm Libērijas, Sejrraleones un Gvinejas, būs jāatbild uz vairākiem jautājumiem par viņu ceļošanas vēsturi, par cilvēkiem, ar kuriem tikušies, un turpmākajiem ceļošanas plāniem. Lidostās norīkotajiem mediķiem būs jāpārbauda ceļotāju ķermeņu temperatūra, lai pārliecinātos, ka viņiem nav drudzis, kas ir slimības pirmais simptoms. Paredzams, ka arī ātrvilciena “Eurostar” pasažieriem, kuri no Parīzes vai Briseles ieradīsies Kentā un Londonā, būs jāiziet medicīniskās pārbaudes.

“Šie pasākumi palīdzēs uzlabot mūsu spējas noteikt un izolēt Ebolas vīrusu gadījumus. Tomēr ir svarīgi uzsvērt, ka, ņemot vērā šīs slimības veidu, simtprocentīgu aizsardzības sistēmu nav iespējams ieviest,” teikts britu valdības izplatītajā paziņojumā.

Paredzams, ka medicīniskās pārbaudes visiem ceļotājiem no Āfrikas Britānijas galvaspilsēta ieviesīs tuvākajās dienās. Līdzīgus drošības pasākumus gatavojas ieviest arī Savienotajās Valstīs. Tur medicīniskās pārbaudes būs jāiziet no Āfrikas ieceļojošajiem cilvēkiem Ņujorkas, Vašingtonas, Čikāgas un Atlantas lidostās.

Tikmēr Pasaules veselības organizācija norādījusi, ka ceļotāju veselības pārbaudes Ebolas vīrusa izplatības ierobežošanai būtu krietni efektīvākas, ja tās tiktu veiktas jau Āfrikas valstīs, no kurām cilvēki izceļo.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+