×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.0°C
Venta, Salvis, Selva
Svētdiena, 20. maijs, 2018
28. aprīlis, 2014
Drukāt

Brīvdienās turpina liesmot kūla; ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki

Foto: LETAFoto: LETA

Aizvadītajās brīvdienās Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 358 izsaukumus. Kopumā dzēsti 259 ugunsgrēki, tostarp 169 kūlas ugunsgrēks, veikti 30 glābšanas darbi, bija arī 28 maldinoši izsaukumi. Ugunsgrēkos cietuši pieci cilvēki, portāls “LA.lv” uzzināja dienestā.

Šonakt, plkst. 2:13, VUGD saņēma informāciju, ka Rīgā, Dammes ielā, deg atkritumu konteiners. Mēģinot apdzēst ugunsgrēku pirms ugunsdzēsēju glābēju ierašanās, ar dūmiem saindējās 26 gadus vecs vīrietis, kurš tika hospitalizēts. Savukārt Rīgā Valdeķu un Ozolciema ielās šonakt ugunsdzēsēji glābēji kopumā nodzēsa ugunsgrēkus 10 atkritumu konteineros.

Sestdien, plkst. 22:44, VUGD saņēma informāciju, ka Talsu novada Vandzenes pagastā deg dzīvojamā māja. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka divstāvu dzīvojamā māja deg ar atklātu liesmu. Ugunsgrēkā cieta trīs cilvēki, divi no viņiem tika hospitalizēti. Kopējā degšanas platība bija 40 kvadrātmetri.

Sestdien, plkst. 20:25, VUGD saņēma informāciju, ka Gulbenē, Dzelzceļa ielā, dzīvojamā mājā jūtami dūmi. Ierodoties notikuma vietā, ugunsdzēsēji glābēji konstatēja, ka vienā no dzīvokļiem tika kurināta krāsns, kurai nebija vilkmes, tāpēc radās piedūmojums. No šī dzīvokļa tika izglābts 66 gadus vecs vīrietis, kurš ugunsgrēkā cieta, bet no hospitalizācijas atteicās.

Brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa vairākus lielus ugunsgrēkus. Sestdien Neretas novada Neretas pagastā dega saimniecības ēka 100 kvadrātmetru un malkas šķūnis 20 kvadrātmetru platībā. No liesmām ugunsdzēsēji glābēji nosargāja dzīvojamo māju. Naktī no sestdienas uz svētdienu Saldus novada Zirņu pagastā dega dzīvojamā māja 300 kvadrātmetru un divi šķūņi 55 kvadrātmetru platībā. Mājas iedzīvotāji bija evakuējušies paši saviem spēkiem vēl pirms ugunsdzēsēju ierašanās. Svētdien Rēzeknes novada Nautrēnu pagastā dega dzīvojamā māja 90 kvadrātmetru un divas saimniecības ēkas 15 kvadrātmetru un 20 kvadrātmetru platībā, bet Saldus novada Saldus pagastā dega dzīvojamā māja 120 kvadrātmetru platībā.

Aizvadītajās brīvdienās ugunsdzēsēji glābēji dzēsa 169 kūlas ugunsgrēkus. Lielākie no tiem reģistrēti Daugavpils novada Medumu pagastā, kur sausā zāle dega 15 hektāru platībā, Lubānas novada Indrānu pagastā un Siguldas novada Siguldas pagastā – 12 hektāri, savukārt Ogres novada Menģeles pagastā – 10 hektāri. Sestdien Varakļānu novada Stirnienē dega meža zemsedze un kūla 100 hektāru platībā. Daugavpilī Vaļņu ielā sausā zāle dega piecu hektāru platībā un nodega arī divas dārza mājiņas. Svētdien Gulbenes novada Tirzas pagastā dega sausā zāle 18 hektāru platībā un mežs lielā platībā. Savukārt, Daugavpils novada Salienas pagastā dega sausā zāle 20 hektāru platībā un arī mežs lielā platībā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+