×
Mobilā versija
Brīdinājums +10.7°C
Līga
Sestdiena, 23. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Būvniecības valsts kontroles biroja izveidei piešķir miljonu eiro (1)

Foto -LETAFoto -LETA

Ministru kabinets otrdien akceptēja Ekonomikas ministrijas (EM) iniciatīvu par Būvniecības valsts kontroles biroja izveidi, informē EM.

Birojs darbu sāks šā gada 1.oktobrī, un tā darba uzsākšanai otrdien piešķirti 999 483 eiro. EM šos līdzekļus radusi, pārdalot finansējumu esošajā budžetā.

“Biroja izveide ir viens no izpildītajiem valdības deklarācijas solījumiem. Tas ir solis, lai uzlabotu valsts kontroli un uzraudzību pār būvniecības procesu,” norāda ekonomikas ministrs Vjačeslavs Dombrovskis (RP).
 
“Birojs īstenos profesionālu uzraudzību pār sabiedriski nozīmīgu ēku būvniecības procesu un to nodošanu ekspluatācijā, pārliecinoties ne vien par dokumentu pareizību, bet arī darbu izpildes kvalitāti un ēkas drošību ekspluatācijā,” saka ministrs.

Pašreiz būvniecības uzraudzība, būvinspektoru izvēle un to uzdevumu definēšana, kā arī būvinspektoru uzraudzība un kontrole ir pašvaldību pārziņā, piebilst EM.

Jau iepriekš Valsts kontrole ir norādījusi, ka situācija, kad pašvaldību būvinspektori ir vienīgās amatpersonas, kas uzrauga būvniecību pašvaldībās, var radīt risku būvniecības uzraudzības kvalitātei. Tāpat arī būves pieņemšana ekspluatācijā var notikt, nepilnvērtīgi izvērtējot tās gatavību un atbilstību normatīvo aktu prasībām.

Biroja izveide nodrošinās plānveidīgu būvju būvniecības un ekspluatācijas kontroli, kā arī neatkarīgu vērtējumu, vienlaikus ļaujot pašvaldībai efektīvāk nodrošināt tās realizēto uzraudzību par būvniecības procesu citos būvniecības objektos tās teritorijā, skaidro par būvniecību atbildīgajā ministrijā.

Birojs arī apsekos ekspluatācijā nodotas būves. Šobrīd šādu ēku drošuma jautājums ir tikai pašu īpašnieku ziņā, tomēr pastāv riski, ka būves var ekspluatācijas laikā kļūt nedrošas.

Biroja uzdevums ir nodrošināt būvdarbu valsts kontroli, nodrošināt publisku ēku ekspluatācijas uzraudzību, nodrošināt būvniecības informācijas sistēmā iekļautās informācijas pieejamību, organizēt būvprojektu un būvju ekspertīzi, informēt kompetences pārbaudes iestādes par būvspeciālistu profesionālās darbības pārkāpumiem un citi.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Finansējumā šai iestādei nav paredzēts autoransporta izdevumi.Vai tiešām būvinspektori brauks ar sabiedrisko transpotu par savu naudu un cik laikietilpīga un ekonomiski pamatota ir šāda pārvietošanās uz būvobjektiem augstas klases speciālistam ? Laikam jau speciālisti tikai sēdēs savos kabinetos un virtu;ali uzradzīs objektus …..

Draugiem Facebook Twitter Google+