×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.2°C
Dzidra, Dzidris, Gunita, Loreta
Svētdiena, 27. maijs, 2018
11. septembris, 2014
Drukāt

Cauri Līvāniem vīsies dainu ceļš

Foto: LETAFoto: LETA

Līvānos sestdien, 13. septembrī, Eiropas kultūras mantojuma dienu ietvaros notiks unikāls sarīkojums – dzīvā tautasdziesmu ķēde, portāls LA.lv uzzināja Līvānu novada domē.

Eiropas Kultūras mantojuma dienas šogad veltītas Rīgas ielas vēsturiskajam tēlam. 65 Latvijas pilsētās un apdzīvotās vietās ir Rīgas vārdā nosaukta iela vai laukums. Līvānos tā ir pilsētas centrālā iela – Rīgas iela, kas ir 4,12 km gara valsts nozīmes A6 maģistrāles Rīga – Daugavpils sastāvdaļa.

“Tautasdziesmu ķēde Līvānos būs kā apliecinājums mūsu tautas gara spēkam un tautasdziesmu mantojumam, kas saglabāts no senčiem un Eiropas kontekstā ir unikāls. Savukārt Rīgas iela – kultūrvēsturiski visos laikos bijusi Līvānu pilsētas dzīvības artērija. Šobrīd tā ir arī garākā Rīgas iela Latvijā,” saka Līvānu novada domes priekšsēdētājs Andris Vaivods, kurš 13. septembrī simboliski atklās tautasdziesmu ķēdi ar savu mīļāko tautasdziesmu: “Dod, Dieviņi, kalnā kāpt, / Ne no kalna lejiņā. / Dod, Dieviņi, otram dot, / Ne no otra mīļi lūgt.”

Akcijas laikā gan lieli, gan mazi Līvānu iedzīvotāji aicināti stāties tautasdziesmu ķēdē jebkurā vietā visas Rīgas ielas garumā, sagaidīt, kad pie viņiem “atripos” simboliskais tautasdziesmu kamols, kuru katrs, kurš noskaitīs savu tautasdziesmu, pados tālāk nākamajam tautasdziesmas skandētājam. Tādējādi tautasdziesmu kamols tiks nodots no rokas rokā cauri visai pilsētai. Tautasdziesmu varēs ne tikai skaitīt, bet arī izdziedāt un izdejot. Akciju dažādos Rīgas ielas posmos kuplinās arī vairāk kā desmit Līvānu novada tautas mākslas kolektīvi, pastāstīja novada sabiedrisko attiecību nodaļā.

Akcijas dalībnieki par katru noskaitīto tautasdziesmu pretī saņems simbolisku tautiskas jostas gabaliņu. Čaklākie tautasdziesmu skaitītāji, kas būs skandējuši tautasdziesmas vairākos ķēdes posmos, parādot iegūtos jostas gabaliņus, akcijas noslēgumā ap plkst. 12 Līvānu kultūras centrā varēs saņemt pārsteiguma balvas no Līvānu novada pašvaldības.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+