×
Mobilā versija
Brīdinājums +27.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
27. februāris, 2018
Drukāt

Čehijas cietumā piekauts Ansis Ataols Bērziņš, paziņo advokāts (9)

Foto LETAFoto LETA

Ansis Ataols Bērziņš

Čehijas cietumā 2009.gada 13.janvāra grautiņos apsūdzētais Ansis Ataols Bērziņš ticis piekauts, aģentūru LETA apgalvoja Bērziņa advokāts Jānis Mucenieks.

“Cietuma apsargi Bērziņu piekāva 19.februārī. Ņemot vērā to, ka Bērziņam nodarīti būtiski miesas bojājumi, tika iesniegta sūdzība Čehijas prokuroram, kā arī vērsāmies ar iesniegumu Latvijas Ārlietu ministrijā un Latvijas vēstniecībā Čehijā,” sacīja Mucenieks.

Savukārt Čehijas Augstākā tiesa pērn atstāja spēkā Čehijas tiesas lēmumu par Bērziņa izdošanu Latvijai. Patlaban šis spriedums ir pārsūdzēts Čehijas Konstitucionālajā tiesā, sacīja Mucenieks.

Bērziņš joprojām atrodas ieslodzījumā Čehijā, piebilda advokāts.

Jau ziņots, ka pērn 21.septembrī Čehijas tiesa nolēma izdot Bērziņu uz Latviju, taču Mucenieks norādīja, ka šis lēmums tiks pārsūdzēts.

Bērziņš saistībā ar apsūdzību par dalību 2009.gada 13.janvāra Vecrīgas grautiņos bija izsludināts starptautiskā meklēšanā, līdz 2017.gada pavasarī viņš tika aizturēts Čehijā. Viņš pats apgalvoja, ka devies politiskajā emigrācijā.

Rīgas apgabaltiesa 2016.gada februārī noraidīja Bērziņa sūdzību par viņam piespriesto sodu. Līdz ar to vajadzēja izpildīt iepriekš pieņemto spriedumu, kas Bērziņam kā sodu paredz brīvības atņemšanu uz vienu gadu un astoņiem mēnešiem. Iepriekš Bērziņam bija piespriesta nosacīta brīvības atņemšana uz tādu pašu termiņu.

Mucenieks iepriekš vērsās pie Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa, Augstākās tiesas priekšsēdētāja Ivara Bičkoviča un ģenerālprokurora Ērika Kalnmeiera lūgumiem atbrīvot Bērziņu no viņam piemērotā brīvības atņemšanas soda.

Advokāts pērn pauda viedokli, ka Bērziņš jau vairākus mēnešus atrodas Čehijas cietumā, kas, viņaprāt, pārsniedz jebkādu samērīga soda mēru par Bērziņa veiktajām darbībām 2009.gada 13.janvārī.

Pievienot komentāru

Komentāri (9)

 1. nu re uz LV negribeja dabuja pa muti no Cehiem

 2. Vajadzēja to 2009.gada Bruģa Revolūciju novest līdz galam nevis pamest pusratā!Izredzes bij lielas,jo tauta valdību vairs nesargātu kā 1991.gada barikādēs

 3. Vai šis boļševiks gudrāks palika ?

 4. Ansim ir ietekmīgi ienaidnieki. Skaidrs, ka tas viss ir labi apmaksāts, citādi čehi tā nebūtu pūlējušies.

  Those Czech guards would be on the payroll of somebody rich and powerful in Rīga. Somebody in Rīga has financed that kind of brutality.

 5. Kā zināms, muļķis dabū pa purnu pat baznīcā. Gadījums ar A.Bērziņu ir vēl smagāks – viņs ir aktīvs un meklē taisnību tur, kur to darīt nevajag. Tātad, viņam palīdzēt nav iespējams.
  Vienu gan par vajadzētu tautai zināt: viņš kādreiz prata saņemt krietnus Eiropas maksājumus. Viss attīstījas labi, jo strādniekus mānīja visos iespējamos un neiedomājumos veidos. Kad attīstība apstājās, palika tikai imitācija un naudas saņemšana, novada domē maksājumus pārtrauca.

 6. Beidzoet mocīt cilvēku, jau gadu sēž kà muļķis, lai prasās uz Latviju, šeit tonosēdēto laiku ieskaitīs sodā un uzreiz atbrīvos, ko jūs barojiet tos stulbos čehu juristus
  Tukša muca tālu skan

Draugiem Facebook Twitter Google+