Mobilā versija
Brīdinājums -1.4°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
20. maijs, 2015
Drukāt

Centrāltirgus šefs rosina atļaut pārdot cigaretes tirgos

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Attēlā Anatolijs Abramovs.

Valstij vajadzētu atļaut cigaretes legāli pārdot arī tirgos, kā arī noteikt bargākus sodus nelegālās tabakas tirgotājiem, uzskata AS “Rīgas Centrāltirgus” valdes priekšsēdētājs Anatolijs Abramovs.

Abramovs šodien Saeimas Pieprasījumu komisijā uzteica tiesībsargājošo iestāžu aktivizēšanos cīņā ar kontrabandas cigaretēm viņa pārvaldītajā tirgū. Pirms vairākiem gadiem viņš to neesot manījis.

Tajā pašā laikā viņš saredz arī trūkumus, kas traucē ierobežot nelegālo cigarešu tirgošanas sērgu. Viņaprāt, pirmkārt, būtu jāatļauj legālu cigarešu pārdošana tirgos un, otrkārt, jāpiemēro bargāki sodi nelegālo cigarešu pārdevējiem.

“Es tomēr redzu, ka nelielie trūkumi likumdošanā traucē ierobežot šo sērgu “kā sugu”. Es neesmu saticis speciālistus, kas varētu ar mani izdiskutēt jautājumu, kāpēc akcizēto preci nevar tirgot Centrāltirgū legāli un atklātā veidā. Teritorijām, kurām ir tirgus statuss, tirgoties ar cigaretēm legāli šodien saskaņā ar likumdošanu ir aizliegts. Tas nozīmē, ka, piemēram, Gogoļa ielā ir “Narvesen” kiosks, kas atrodas uz robežas ar Centrāltirgu un kurā var tirgot cigaretes, bet divus metrus tālāk to darīt vairs nedrīkst,” uzsvēra Abramovs.

2013.gadā jautājums par likuma normas grozīšanu tika aktualizēts Ministru kabinetā, taču valdībā “tika noairēts un ielikts dziļā atvilktnē”, norādīja Abramovs. Viņaprāt, to atkal varētu aktualizēt.

Runājot par bargākiem sodiem nelegālajiem tirgoņiem, Abramovs argumentēja, ka viņa pārvaldītajā tirgū notiek kontrabandas shēmas gala darījums, proti, cigarešu pārdošana klientiem, tāpēc stingrāki sodi vajadzīgi tieši pārdevējiem.

Viņš uzskata, ka Latvijā vajadzētu pārņemt Igaunijas praksi, proti, pirmajā pārkāpuma reizē piemēro vairākus simtus eiro lielus naudas sodus, bet otrajā reizē jau ieliek cietumā.

“Viņiem iedod naudas sodu – 300 vai 700 eiro par pirmo reizi, bet otro reizi viņi jau sēž. Varbūt tas skan pabriesmīgi, bet tas ir līdzeklis. Tiesībsargājošo iestāžu darba ieguldījums uz robežas ir milzīga valsts nauda. Lai arī policijas metodes nav novecojušas, paši policisti tomēr ir pamainījušies un, viņus ieraugot, ne kurš katrs nelegālais darbonis baidīsies. Te gan ir runa par personāla kapacitāti,” uzsvēra Abramovs.

Pievienot komentāru

Slimība pārvarēta, atveseļojamies. ES vērtē Latvijas ekonomiku (4)Latvija pēdējos gados pieredzējusi vāju ekonomikas izaugsmi, ekonomiskās nenoteiktības un ES fondu krituma dēļ, bet īstermiņa prognozes ir pozitīvākas, teikts Eiropas Komisijas vērtējumā par finansiālo, ekonomisko un sociālo situāciju dalībvalstīs.
Putnu gripas dēļ Vītiņu pagastā saimnieki bažījas par cāļiem (1)Visām vistām un zosīm jāiztur trīs mēnešu ieslodzījums
Cenas noteic turīgākie: Zemgalē un Latgalē zeme dārgāka (1)Lauksaimniecībā izmantojamai zemei cenas noteic turīgākie zemnieki
Pasaulē
Pieaug saražotā siera un biezpiena apjoms; mocarellai - uzvaras gājiensSaskaņā ar provizoriskajām aplēsēm, pērn Latvijā saražotas 41 500 tonnas siera un biezpiena, kas ir 7,5% pieaugums salīdzinājumā ar 38 600 tonnām
Draugiem Facebook Twitter Google+