×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.1°C
Marģers, Anastasija
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
2. septembris, 2015
Drukāt

Cēsu viduslaiku vēsturi varēs iepazīt aizraujošā spēlē

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Eiropas kultūras mantojuma dienās 12. septembrī varēs iepazīt viduslaiku Cēsu atstāto mantojumu, piedaloties aizraujošā uzdevumu spēlē “Viduslaiku Cēsis”, kas norisināsies vecpilsētā un Cēsu viduslaiku pils dārzā, LA.lv uzzināja pašvaldībā.

Redzamākais un spožākais uzplaukuma periods Cēsīs ir bijis viduslaikos, kad Cēsis ir bijis Eiropas mērogā nozīmīgs varas centrs – Livonijas mestra rezidence, kā arī Cēsis aktīvi iesaistījušās Hanzas pilsētu tirdzniecības tīklā, tāpēc “Viduslaiku Cēsis” ir izvēlēta kā galvenā šī gada Eiropas kultūras mantojuma dienu tēma.

12. septembrī, sestdienā, no plkst.11 Cēsu vecpilsētā, pilī un baznīcā notiks vairāki izglītojošie pasākumi: orientēšanās spēle “Iepazīsti viduslaiku Cēsis!” un bezmaksas tematiskās ekskursijas viduslaiku pils kalpotāja pavadībā. Apmeklētāji uzzinās, kā izskatījusies un izklausījusies pilsēta viduslaikos, kad tās teritoriju ierobežojis mūris. Seno pilsētas mūru vārtu vietās dalībniekus gaidīs aizraujoši un izzinoši uzdevumi. Tos izpildot, tālākais ceļš vedīs uz Cēsu pili, kur dalībniekus, iepazīstinot ar viduslaiku spēlēm, amatu prasmēm un cienājot ar pils dārzā izaugušo ražu un svaigi cepto maizi, sagaidīs Pils vārtu sargs Heinrihs.

Šogad pēc ilgāka pārtraukuma ir noritējuši nozīmīgi atjaunošanas darbi Cēsu viduslaiku pils Rietumu tornī, un apmeklētājiem būs iespēja pašiem novērtēt paveikto.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+