Viedokļi
Aptaujas

Par atgriešanos domā, bet Latvijā traki ar darbu. “LA” aptaujā latviešus Anglijā un Īrijā 18

Vai domājat par atgriešanos Latvijā?

Līva Robalde, astoņus gadus dzīvo Anglijā: “Par atgriešanos Latvijā domāju visu laiku. Taču situācija Latvijā ir ļoti traka tādā ziņā, ka laukos nav darba. Es nāku no Talsu puses. Rīgā nevarētu sameklēt darbu, jo neprotu krievu valodu. Ģimenē esam cilājuši arī domas par savu biznesu, bet tā sākšanai būtu vēl jāiekrāj. Tagad Latvijā atgriežas manas paziņas ģimene. Redzēsim, kā viņiem veiksies, kā meitiņa spēs integrēties skolā, jo ir grūtības ar latviešu valodu. Kad ieminos savam vecākajam bērnam par atgriešanos Latvijā, viņš atbild, ka pabeigs Anglijā pamatskolu un tad varbūt.”

Daina Millere, desmit gadus dzīvo Īrijā: “Godīgi sakot, ne. Baidos, jo to, ko esmu piedzīvojusi Latvijā, vēlreiz negribu piedzīvot. Kaut toreiz abi ar vīru strādājām, bija jādomā, vai nopirkt pienu vai kartupeļus. Īrijā mums pietiek ar vīra algu. Esmu mājsaimniece, varu atļauties nodarboties ar bērniem. Ģimenē ir trīs bērni, abi vecākie jau izskoloti Īrijā. Lielajiem bērniem, kad mēs pārcēlāmies uz Īriju, bija 10 un 11 gadi. Esmu tagad jautājusi, vai viņi vēlētos dzīvot Latvijā. Ciemos braukt uz Latviju ļoti grib, bet dzīvot – ne. Jo ir draugi Īrijā. Starp citu, ļoti daudzi latvieši no Īrijas pārvācas uz Spāniju, kur daudz vairāk saules.”

Nikola Gaiševska, septiņus gadus dzīvo Anglijā: “Ģimene aizbrauca no Latvijas, kad man bija četri gadi. Es gribētu braukt uz Latviju dzīvot, jo Anglijā visu laiku līst. Jēkabpilī man dzīvo vectēvs un vecmamma. Mamma strādā veco ļaužu aprūpē, tētis – tirdzniecībā. Viņi arī grib uz Latviju, bet nav pietiekami naudas, lai to varētu atļauties.”

Aleksejs Aļehnovičs, dzīvo Kaļiņingradā: “Apsveru iespēju ar ģimeni pārcelties uz Latviju, jo mans vectēvs Ojārs Muraks bijis latvietis no Kārķu pagasta. Esmu arhīvā sameklējis visus dokumentus par vectēvu. Latvijas pilsonības iegūšanai man jānokārto latviešu valodas eksāmens. Esam atbraukuši uz diasporas nometni. Sievai te patīk, bērniem arī.”

LA.lv